Zarejestruj

Projekty »

BEZPIECZNA NA CO DZIEŃ - Warsztaty psychologiczne i samoobrony dla kobiet, cz. 3: moduł ćwiczeniowy

:: Projekt K (Szczegóły)
Adresaci
studenci
Dla niepełnosprawnych
z innymi niepełnosprawnościami
Forma prezentacji
ćwiczenia
Przedmioty
edukacja dla bezpieczeństwa
Organizator
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Wydział Nauk Społecznych
Autorzy
dr hab., prof. uczelni Bohdan Rożnowski (kierownik),
mgr Dominik Tkaczyk SW, mgr instruktorzy samoobrony SW
Terminy
Czas trwania projektu: 3 godz. (135 min.)
Edycja zakończona
Wtorek 2021-09-21 13:00 - 16:00
Wolne miejsca: 26

Miejsce realizacji: Collegium Joannis Pauli II (C 623)
Adres: Lublin, Aleje Racławickie 14
(wejście do gmachu od strony ul. Łopacińskiego)

Inne projekty w tym miejscu

Projekt jest kontynuacją projektu Służby Więziennej (SW) - BEZPIECZNA W SŁUŻBIE I W PRACY

w postaci warsztatów dla kobiet dot. zachowania zasad bezpieczeństwa w domu, pracy i na uczelni.

Istotą proponowanych warsztatów jest nauka samoobrony.

 

Szkolenie prowadzone zostanie przez funkcjonariuszy Służby Więziennej (instruktorzy samoobrony)

Moduł ćwiczeniowy(2x45min) - WYMAGANY STRÓJ SPORTOWY

 

Zapraszamy na szkolenie przeprowadzone przez wyspecjalizowanego funkcjonariusza Służby Więziennej - instruktora samoobrony z zakresu sposobu zachowania się w sytuacji zetknięcia się z agresją ze strony innych osób np. w czasie drogi do i z uczelni.

Samoobrona nie jest prostym rozwiązaniem i dla osiągnięcia skuteczności strategii obronnej wymagane jest wyćwiczenie poczucia bezpieczeństwa poprzez należyte przyswojenie wiedzy w zakresie kluczowych elementów, które kiedy działają kompleksowo, budują zdolność kontroli niezbędną dla osiągnięcia dobrostanu psychicznego i poczucia bezpieczeństwa. W trakcie zajęć uczestniczki będą brały udział w ćwiczeniach mających na celu przede wszystkim samopoznanie możliwości i ograniczeń własnej psychiki pod kątem adekwatnego działania w przypadku zagrożenia. Nauka i trening obejmowały rozumienie i kontrolowanie odczuwanego strachu, kształtowanie motywacji do uczenia się odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo, prawidłową ocena sytuacji oraz zrozumienie, że samoocena i poczucie własnej wartości, umiejętność samokontroli w ogromny sposób wpływa na emocjonalną zdolność kobiety do zniechęcenia napastnika do ataku już na etapie tzw. doboru ofiary, a następnie odparcia ataku napastnika i zachowania podczas konfrontacji. Ćwiczenia poprzedzone będą szczegółową analizą samego przebiegu konfrontacji z napastnikiem, którego zrozumienie ma zasadniczy wpływa na zdolność kobiet do rozpoznawana, unikania agresora i skutecznej odpowiedzi na atak. Istotnym będzie praktyczne ukazanie jak zachowywać się na co dzień, aby nie generować sytuacji zagrażających.

Założeniem projektu LFN2021 jest działanie na rzecz bezpieczeństwa kobiet, mające na celu ukazanie praktycznych aspektów samoobrony tak, aby kobiety potrafiły nie tylko zastosować techniki samoobrony, ale przede wszystkim poprzez samopoznanie, nauczyć się skutecznie pokonywać własne blokady, mieć motywację do działania, do zasygnalizowania sprzeciwu i powiedzenia sobie, że „potrafię”, „dam radę”. Posiadanie zdolności samoobrony, wyćwiczenie ostrożności i asertywności wpływają na osiągnięcie wewnętrznego spokoju i poczucie bezpieczeństwa i ogólnego dobrostanu.

Zachęcanie kobiet do pogłębiania wiedzy na temat zrozumienia i kontrolowania strachu powoduje wzrost ich bezpieczeństwa oraz zasadne przekonanie, że w ten sposób kształtuje się odpowiedzialność za siebie i innych, gdy uczestniczki projektu będą edukować kolejne osoby.

 

Warsztat będzie kontynuacją cz. 2 i odbędzie się w godz. 12:45-15:00

 

Doświadczenie : ww. warsztaty kilkukrotnie od 2021 roku już zostały przeprowadzone wielokrotnie w środowisku studentów i pracowników wyższych uczelni (studentki i pracownice Politechniki Lubelskiej, pracownicy DPS) - referencje do wglądu.

https://sw.gov.pl/bezpieczniwsluzbie/Jak%20pracowa%C4%87%20z%20trudnym%20petentem

 

  • Foto