Zarejestruj

Projekty »

Dlaczego i jak dbać o zęby od najmłodszych lat?

:: Projekt UM111 (Szczegóły)
Adresaci
przedszkole
Forma prezentacji
prezentacja multimedialna
Nauki i sztuki
n. medyczne
Przedmioty
ochrona zdrowia, nauczanie początkowe
Organizator
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
I Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologicznym
Autorzy
dr Beata Piórkowska-Skrabucha (kierownik),
dr Elżbieta Czelej-Piszcz, dr Katarzyna Sarna-Boś
Terminy
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.)
Edycja zakończona
Poniedziałek 2019-09-16 12:00 - 13:00
Wolne miejsca: 10

Miejsce realizacji: Stomatologiczne Centrum Kliniczne (131)
Adres: Lublin, ul. Karmelicka 7

Inne projekty w tym miejscu

Lepiej zapobiegać niż leczyć!  W zdrowym ciele, zdrowy duch. Te i podobne hasła nieustannie słyszymy w telewizji, radiu, prasie. I wydawać by się mogło, że dzięki coraz większej świadomości dorosłych pacjentów - rodziców, choroby cywilizacyjne, w tym próchnica zębów, będą stopniowo eliminowane. Cykliczne akcje profilaktyczne, różne programy edukacyjne oraz atrakcyjne produkty do pielęgnacji jamy ustnej dla dzieci wspierają dodatkowo działania prozdrowotne. Niestety, stomatolodzy dobrze wiedzą, że sama pielęgnacja to nie wszystko! Nadmierna podaż węglowodanów oraz produktów wysoko przetworzonych, ciągłe "podjadanie".... a przede wszystkim brak odpowiedniej kontroli rodzicielskiej. Wszystko to sprawia, że wciąż znajdujemy się w czołówce krajów o bardzo wysokim wskaźniku PUW wśród dzieci i młodzieży.

Co można zrobić: kształtujmy prawidłowe nawyki higieniczne już od najmłodszych lat. Dzieci powinny wiedzieć, jak należy dbać o zęby, jakich produktów żywnościowych powinno się unikać, a przede wszystkim jakie są konsekwencje próchnicy zębów.

W prezentacji, w przystępny sposób zostaną przedstawione podstawowe zasady higieny jamy ustnej, zasady prawidłowej diety, a także konsekwencje choroby próchnicowej.