Zarejestruj

Projekty »

Dziki Lublin - spacer miastopoznawczy

:: Projekt K036 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła ponadgimnazjalna, studenci, rodzice, dziadek i babcia, przedsiębiorca, samorządowiec, pracownik innej uczelni
Dla niepełnosprawnych
niedosłyszących
Forma prezentacji
wykład, wycieczka
Nauki i sztuki
n. biologiczne, n. o Ziemi
Przedmioty
geografia, ochrona środowiska
Organizator
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Wydział Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu
Autorzy
dr Dawid Soszyński (kierownik),
dr inż. Jan Kamiński
Terminy
Czas trwania projektu: 3 godz. (135 min.)
Edycja zakończona
Poniedziałek 2019-09-16 15:00 - 18:00
Wolne miejsca: 18

Miejsce realizacji: Wydział Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu (WMIAK 906)
Adres: Lublin, ul. Konstantynów 1H (wjazd od ul. Ułanów)

Inne projekty w tym miejscu

Czy w Lublinie istnieje naprawdę dzika przyroda? Czy trzeba jechać daleko poza miasto by ją odnaleźć, czy też można jej doświadczyć w pobliżu domu? Zapraszamy na nietypowy spacer miastopoznawczy i wspólne odkrywanie "dzikiego" Lublina. W ramach spaceru poznamy miejsca na co dzień niedostrzegane, w których dzika przyroda w mieście znalazła swoje przyczółki. Zobaczymy naturalny wąwóz, meandrującą rzekę, oczka wodne, głębocznicę, podmokłą łąkę, relikty dawnego młyna czy suche doliny, w których przyroda próbuje odbudowywać swój potencjał. A wszystko to w otoczeniu gęstej zabudowy mieszkaniowej południowych dzielnic Lublina. Będziemy także opowiadać o zjawiskach, jakie zachodzą w miejskiej przyrodzie, procesach, które ją zmieniają a także o różnicach pomiędzy prawdziwie naturalnymi ekosystemami a "dziką" przyrodą miasta.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać mniej znane oblicze lubelskiej przyrody.

UWAGA! Spacer przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Uczestnicy biorą w nim udział na własną odpowiedzialność. Trasa przebiegać będzie częściowo nieutwardzonymi ścieżkami.. lub całkowicie poza ścieżkami, przez zarośla, krzewy i wysokie trawy, wyboje a być może również błoto. Wymagany jest więc odpowiedni strój, terenowe buty, nakrycie głowy, woda do picia, odrobina kondycji oraz gotowość na przygodę :) Prosimy o przemyślane zapisywanie się na to wydarzenie.

Spacer rozpocznie się w poniedziałek, 16 września 2019 r. o godzinie 16:00, na parkingu przy sklepie Lidl, przy ul. Romantycznej i potrwa ok 3 godziny.

  • Foto