Zarejestruj

Projekty »

Gra miejska "Zainspiruj się Lublinem"

:: Projekt LUBLIN (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy VII-VIII (P7-8)
Forma prezentacji
wycieczka
Nauki i sztuki
sztuki filmowe i teatralne
Przedmioty
edukacja medialna, historia, historia i społeczeństwo, matematyka, wiedza o kulturze, wiedza o społeczeństwie
Organizator
Urząd Miasta Lublin
Wydział Strategii i Przedsiębiorczości
Autor
mgr inż. Katarzyna Bujan
Terminy
Czas trwania projektu: 4 godz. (180 min.)
Edycja zakończona
Wtorek 2021-09-21 10:00 - 14:00
Brak wolnych miejsc
Edycja zakończona
Środa 2021-09-22 10:00 - 14:00
Wolne miejsca: 5
Edycja zakończona
Czwartek 2021-09-23 10:00 - 14:00
Brak wolnych miejsc

Miejsce realizacji: Ratusz Urzędu Miasta Lublin, plac Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin (Miejsce zbiórki - Plac przed Ratuszem)

Inne projekty w tym miejscu

Gra miejska „Zainspiruj się Lublinem” to forma nauki przez zabawę, która staje się dla jej młodych uczestników motywacją do poznawania miasta, pokazując jak poszczególne naukowe dziedziny inspirują miejskie aktywności. To również doskonała okazja do zgłębienia wiedzy na temat funkcjonowania samorządowych instytucji kultury, działających na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego i edukacji.

Uczestnicy projektu, pod wodzą studentów – wolontariuszy, będą mieli za zadanie odnaleźć poszczególne miejsca w obrębie Starego Miasta dzięki wykonaniu przygotowanych przez organizatorów zadań, powiązanych z lubelską historią, urbanistyką, architekturą, a także matematyką, geografią, drukarstwem, czy też filmoznawstwem. Gracze będą mieli szansę na odwiedzenie takich instytucji, jak Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” czy też Dom Słów, gdzie pod okiem przewodników zgłębią tajniki drukarstwa oraz historii Lublina, będącego miejscem spotkania kultur, tradycji i religii.

Projekt skierowany jest w szczególności do młodzieży klas VII-VIII szkół podstawowych. Preferowane jest zapisywanie całych klas na daną edycję gry. W przypadku, gdy klasy liczyć będą więcej niż 30 osób, możliwe jest zwiększenie limitu miejsc  w danej edycji gry do 35 osób.

 

Pozwól zainspirować się Lublinem!

  • Foto