Zarejestruj

Projekty »

Jak być świadomym podróżnikiem? Słów kilka o podróżach małych i dużych

:: Projekt UM151 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy V-VIII
Forma prezentacji
ćwiczenia, dyskusja, prezentacja multimedialna
Nauki i sztuki
n. biologiczne, n. medyczne
Przedmioty
biologia, edukacja dla bezpieczeństwa, medycyna
Organizator
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
II Wydział Lekarski z Oddziałem Anglojęzycznym
Autorzy
dr Norbert Stachowicz (kierownik),
Gabriela Ręka, Karolina Paprzycka, Anna Korzeniowska, Adrianna Serwin, Halina Piecewicz-Szczęsna
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)
Edycja zakończona
Czwartek 2019-09-19 09:00 - 11:00
Wolne miejsca: 8

Miejsce realizacji: Collegium Universum (10)
Adres: Lublin, ul. dra Witolda Chodźki 1

Inne projekty w tym miejscu

W obecnych czasach przemieszczanie się po świecie staje się coraz szybsze i łatwiejsze. Według danych GUS liczba mieszkańców Polski w wieku 15 lat lub więcej uczestniczących w 2017 r. w przynajmniej jednym prywatnym wyjeździe turystycznym wyniosła 19,2 mln osób, co stanowiło 59% mieszkańców Polski w tej grupie wiekowej. Coraz częściej wybieramy się  w podróże zagraniczne. Dlatego niezmiernie ważna jest umiejętność odpowiedniego przygotowania do wyjazdu oraz adekwatnego zachowania w rozmaitych sytuacjach, które mogą napotkać turystę już od najmłodszych lat.

Celem projektu jest zaznajomienie uczniów szkoły podstawowej z zasadami bezpiecznego podróżowania oraz przygotowania się do wyprawy.

Podczas prezentacji będziemy omawiać podstawowe zagadnienia dotyczące zasad  turystyki: rzeczy, które należy zabrać ze sobą w podróż, kompletowania apteczki pierwszej pomocy, zalecanych szczepień ochronnych w podróżach do dalekich krajów, zasad zachowania w różnych sytuacjach niebezpiecznych dla zdrowia. Podpowiemy, jaki środek transportu wybrać, by najszybciej, a zarazem bezpiecznie dotrzeć do celu. Poruszymy również temat odpowiedniego ubioru, opalania, unikania ugryzień przez zwierzęta oraz zasad prawidłowego odżywiania i nawadniania w trakcie wyjazdu.

Po teoretycznym przedstawieniu tematu zaprezentujemy sposób prawidłowego usuwania kleszczy oraz przeprowadzimy quiz utrwalający poruszane zagadnienia.

Zdobyta wiedza pozwoli uczniom w przyszłości minimalizować ryzyko, na jakie mogą być narażeni w czasie podróży, zarówno tej odległej, jak i niedalekiej.