Zarejestruj

Projekty »

Jak wygrać z otyłością?

:: Projekt UM170 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła ponadgimnazjalna
Forma prezentacji
wykład
Nauki i sztuki
n. biologiczne, n. medyczne
Przedmioty
biologia, medycyna
Organizator
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej
Autorzy
mgr Katarzyna Kaszubska (kierownik),
mgr Małgorzata Łopatyńska-Mazurek, mgr Paweł Grochecki
Terminy
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.)
Edycja zakończona
Poniedziałek 2019-09-16 09:00 - 10:00
Wolne miejsca: 25

Miejsce realizacji: Collegium Pharmaceuticum (37)
Adres: Lublin, ul. dra Witolda Chodźki 4a

Inne projekty w tym miejscu

Otyłość jest zaburzeniem homeostazy przemiany energetycznej spowodowanym nadmierną podażą energii zawartej w pokarmach w stosunku do zapotrzebowania organizmu. W konsekwencji dochodzi do zwiększenia masy ciała, które jest spowodowane nadmiernym rozwojem tkanki tłuszczowej.

Różne czynniki mogą przyczyniać się do rozwoju otyłości, m.in.: czynniki genetyczne, niewłaściwy skład diety, częstość i obfitość spożywanych posiłków, zażywanie niektórych leków lub uszkodzenie podwzgórza mózgu. Otyłość często jest uwarunkowana psychospołeczne ("zajadanie stresów", niekorzystne nawyki żywieniowe w rodzinie) i ekonomiczne. Miarą niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą otyłość jest podwyższone ryzyko wystąpienia wielu chorób, które u osób szczupłych występują znacznie rzadziej.  Nadwadze i otyłości, a także związanym z nimi chorobami, w dużej mierze można zapobiec.

Celem naszego projektu będzie przybliżenie słuchaczom zagadnień związanych z problemem otyłość. Omówimy zagrożenia, jakie niesie ze sobą nadmiar tkanki tłuszczowej oraz zalecane formy walki z nadwagą i otyłością.

Zapraszamy!!!