Zarejestruj

Projekty »

Kolorowa pajęczyna Teodora

:: Projekt UP072 (Szczegóły)
Adresaci
przedszkole, szkoła podstawowa - klasy I-IV, rodzice
Forma prezentacji
doświadczenie, happening, warsztat
Nauki i sztuki
sztuki plastyczne
Przedmioty
plastyka, przyroda, zajęcia artystyczne
Organizator
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Jednostki Ogólnouczelniane Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
Autor
mgr Ilona Stanczak
Początek
Niedziela 2019-09-15 10:00
Edycja zakończona

Miejsce realizacji: Lubelski Piknik Naukowy (wystawa)
Adres: Lublin, Plac Teatralny 1

Inne projekty w tym miejscu

Kolorowa pajęczyna Teodora to projekt plastyczny, bardziej współtowarzyszący Piknikowi Naukowemu; skierowany do dzieci i rodzin z dziećmi. Założeniem projektu jest zaangażowanie osób uczestniczących w Pikniku, aby wspólnie zaaranżować przestrzeń zieleni obok stoisk. Jest to zabawa na łonie natury: zajęcia ruchowe połączone z plastyką i działaniem w przestrzeni. Ma rozwijać kreatywność oraz zdolności manualne.

Na zielonej trawie obok Placu Teatralnego ustawiony będzie żuk- wykonany ze styropianu, drewna, laminatu, pomalowany w kolorach błękitu i turkusu sprayami. Żuk został stworzony dwa lata temu na potrzeby Nocy Kultury i był jednym z kilku pomalowanych i ustawionych przez artystów lubelskich w przestrzeni miejskiej.

Waży około 50 kg.

Miejsce - teren zielony obok stoisk piknikowych.

Dzieci robią pajęczynę, przywiązują kolorowe nici i włóczki na różnych wysokościach do drzew, do sztywnych elementów, na których nitki utrzymają się.  Mogą rozciągać nitki na różnych wysokościach: do listewek  czy elementów do których da się przymocować nić. Do dyspozycji dzieci otrzymują kolorowe paliczki, na których nawinięte są kolorowe włóczki. Powstaje instalacja w przestrzeni - kolorowa, ciekawa, swą różnorodnością wkomponuje się w przyrodę i charakter Pikniku Naukowego.