Zarejestruj

Projekty »

Mali a wielcy bohaterowie

:: Projekt UM214 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy I-IV
Dla niepełnosprawnych
niepełnosprawnych ruchowo
Forma prezentacji
ćwiczenia, pokaz, prezentacja multimedialna, warsztat
Nauki i sztuki
n. medyczne
Przedmioty
edukacja dla bezpieczeństwa, medycyna, ochrona zdrowia
Organizator
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Wydział Nauk o Zdrowiu
Autorzy
mgr Norbert Miącz (kierownik),
dr Patryk Rzońca, mgr Adam Gorgol, mgr Justyna Miącz, mgr Daniel Sieniawski, Monika Bronisz, Paulina Śniszewska, Dominik Cichocki, Joanna Cichocka, Albert Król, Adrian Zdziłowski, Konrad Mioduchowski, Adrian Kaczmara
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)
Edycja zakończona
Środa 2019-09-18 09:00 - 11:00
Brak wolnych miejsc

Miejsce realizacji: Collegium Maximum (210)
Adres: Lublin, ul. Stanisława Staszica 4/6

Inne projekty w tym miejscu

Każdy rodzic troszczy się o swoje dzieci. Chroni je przed niebezpieczeństwem i przykrymi rozmowami o chorobach czy wypadkach.

Większość nieszczęśliwych wypadków czy zachorowań odbywa się z udziałem świadków zdarzenia. Tymi świadkami często są dzieci, które pozostają same bez opieki i umiejętności radzenia sobie w jakże  trudnej sytuacji. Bez odpowiedniego przygotowania, wiedzy i umiejętności stają się kolejną bezbronną, zagubioną ofiarą. Dzieci tak chętne do pomocy odpowiednio przygotowane stają się osobami, które ratują ludzkie życie. Żeby wiedziały co należy zrobić i jak nieść pomoc bez narażenia własnego zdrowia należy poruszać z nimi  trudne rozmowy o chorobach i wypadkach. Warto opisać im sytuacje do jakich może dojść i wytłumaczyć, co należy wtedy zrobić.

Jeśli pragniesz by dzieci nauczyły się super mocy - mocy, która ratuje życie to zapraszamy na nasze warsztaty. Na naszych warsztatach to my poruszymy trudne tematy, które powinno znać każde dziecko. Powiemy w sposób prosty i przejrzysty jak powinien się zachować nasz bohater. Nasze pociechy wysłuchają bardzo ciekawego opowiadania oraz będą mogły się uczyć i ćwiczyć na prawdziwych fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo oddechowej. Dzięki naszym warsztatom dzieci poznają urządzenia, które używane są w przychodni. Dowiedzą się, że badanie lekarskie nie boli, a wizyta w poradni nie musi być stresująca.