Zarejestruj

Projekty »

Mali ratownicy, czyli o pierwszej pomocy dla przedszkolaków

:: Projekt UM215 (Szczegóły)
Adresaci
przedszkole
Forma prezentacji
ćwiczenia, laboratorium
Nauki i sztuki
n. medyczne
Przedmioty
biologia, edukacja dla bezpieczeństwa, medycyna
Organizator
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
I Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologicznym
Autorzy
mgr Grzegorz Witkowski (kierownik),
dr hab. Kamil Torres, dr Magdalena Horodeńska, dr Katarzyna Naylor, mgr Konrad Szast, lic. Wojciech Dzikowski, Joanna Borowik, Paula Szlendak, Anna Przysucha, Aleksandra Winiarz
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)
Edycja zakończona
Wtorek 2019-09-17 10:00 - 12:00
Wolne miejsca: 1
Edycja zakończona
Wtorek 2019-09-17 12:00 - 14:00
Brak wolnych miejsc

Miejsce realizacji: Centrum Symulacji Medycznej (137)
Adres: Lublin, ul. dra Witolda Chodźki 4

Inne projekty w tym miejscu

Każdy dzień z życia przedszkolaka jest pełen przygód. Jazda na rowerze, gra z kolegami w piłkę, czy szalone wyścigi najszybszych podwórkowych biegaczy to codzienne zabawy niejednego dziecka. Niezmiernie ważne jest zachowanie bezpieczeństwa. Niestety często zdarzają się małe wypadki, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Jak przystało na przedszkolaka - każdy powinien wiedzieć, jak pomóc sobie i swoim rówieśnikom w takiej sytuacji. W końcu to już przedszkolak, prawda? Dzięki takim warsztatom dzieci nabiorą chęci i odwagi do pomagania innym w przyszłości, a w przypadku wystąpienia u nich takiej sytuacji - będą bardziej oswojeni z procedurami i sposobami udzielanej im pomocy.

Celem naszych warsztatów jest przekazanie w przystępny i praktyczny sposób podstawowej wiedzy i umiejętności dostosowanych do wieku odbiorców z zakresu pierwszej pomocy. Podczas zajęć wyjaśnimy, na czym polega toaleta rany i jak ją wykonać. Postaramy się nauczyć uczestników, jak należy postępować w przypadku krwawienia z nosa, wspólnie przećwiczymy zaopatrywanie zdartego kolana, a także nauczymy się bandażować przedramię i głowę. Uczestnicy zostaną podzieleni na cztery kilkuosobowe grupy. 

Wszystkie niezbędne materiały zostaną przygotowane przez organizatorów projektu,
a przedszkolaki proszeni są o zabranie dużej dawki dobrego humoru. Potwierdzeniem ukończenia warsztatów będą dyplomy.

Miejsce warsztatów to Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, ul. Chodźki 4. Przewidujemy dwie tury (każda po 90 minut) po maksymalnie 20 uczestników.

 

Termin warsztatów: 17.09.2019r. 10:00, 12:00