Zarejestruj

Projekty »

Mały pacjent w Izbie Przyjęć Szpitala Dziecięcego

:: Projekt UM219 (Szczegóły)
Adresaci
przedszkole
Forma prezentacji
pokaz, wycieczka
Nauki i sztuki
n. medyczne
Przedmioty
nauczanie początkowe
Organizator
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Wydział Nauk o Zdrowiu
Autorzy
dr Anna Bednarek (kierownik),
dr Anna Bodajko-Grochowska, dr Krystyna Bernat, dr hab. Danuta Zarzycka, Paulina Bieńkowska student, Weronika Borkowska student, Dominika Kucaba student, Angelika Kucharzyk student, Natalia Ożóg student
Terminy
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.)
Edycja zakończona
Wtorek 2019-09-17 10:00 - 11:00
Wolne miejsca: 4

Miejsce realizacji: Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie ( sala konferencyjna (poziom -1))
Adres: Lublin, ul. prof. Antoniego Gębali 6

Inne projekty w tym miejscu

Szpital to miejsce, które kojarzy się dzieciom przede wszystkim z pracą lekarzy i  pielęgniarek oraz pomieszczeniami, gdzie przebywają mali pacjenci, kiedy chorują i nie mogą być leczeni w domu. Pierwszym miejscem w szpitalu dziecięcym, od którego zaczyna się „droga” powrotu do zdrowia małego chorego jest szpitalna izba przyjęć. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda przyjęcie do szpitala i czy zawsze jest ono takie samo? Czy mogą stale przebywać z Wami rodzice? Jakie badania trzeba wykonać zanim zostanie się przyjętym na oddział?

 

Przyjdź i zobacz jak pracuje izba przyjęć szpitala dziecięcego i czy faktycznie jest ona tak ważna dla zdrowia chorych dzieci; czy możecie się tam czuć bezpiecznie oraz czy atmosfera tego miejsca jest Wam przyjazna.

 

Cel projektu:

  1. Zapoznanie dzieci w okresie wczesnoszkolnym z organizacją pracy Izby Przyjęć i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR-u) szpitala dziecięcego (przyjęcia planowe i w trybie nagłym, w tym praca Centrum Urazowego dla dzieci).
  2. Przybliżenie dzieciom szpitala jako przestrzeni bezpiecznej dla zdrowia.
  3. Pokazanie codziennej pracy personelu szpitala (lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych), który ma ważne znaczenie w procesie powrotu dzieci do zdrowia.

Forma projektu - interaktywna

  1. Zwiedzanie Izby Przyjęć i SOR-u szpitala dziecięcego - poznanie różnic pomiędzy pracą personelu w Izbie Przyjęć planowych oraz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.
  2. Zwiedzanie pomieszczeń diagnostyki obrazowej w szpitalu dziecięcym - poznanie specjalistycznego sprzętu diagnostycznego i zasad jego użytkowania.
  3. Podsumowanie z poczęstunkiem i niespodzianką.