Zarejestruj

Projekty »

Mały ratownik

:: Projekt UM220 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy I-IV
Dla niepełnosprawnych
niepełnosprawnych ruchowo
Forma prezentacji
ćwiczenia, prezentacja multimedialna, warsztat
Nauki i sztuki
n. medyczne
Przedmioty
edukacja dla bezpieczeństwa, medycyna, ochrona zdrowia
Organizator
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Wydział Nauk o Zdrowiu
Autorzy
mgr Justyna Miącz (kierownik),
dr Patrycja Misztal-Okońska, dr Patryk Rzońca, mgr Norbert Miącz, mgr Marek Górecki, Monika Bronisz, Paulina Śniszewska, Dominik Cichocki, Joanna Cichocka, Albert Król, Adrian Zdziłowski, Konrad Mioduchowski, Adrian Kaczmara
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)
Edycja zakończona
Środa 2019-09-18 11:00 - 13:00
Brak wolnych miejsc

Miejsce realizacji: Collegium Maximum (210)
Adres: Lublin, ul. Stanisława Staszica 4/6

Inne projekty w tym miejscu

Co to pogotowie ratunkowe i jak wygląda karetka, każde dziecko wie. Gdzie i w jaki sposób zdobywany jest zawód ratownika medycznego dowiesz się właśnie Ty.

Podczas warsztatów przybliżymy postać i opowiemy czym zajmuje się ratownik medyczny.  Odkryjemy tajniki nauki zawodu ratownik medyczny. Obejrzymy film z udziałem ludzi, którzy wykonują ten szlachetny i pełen poświęceń zawód. Wspólnie z uczestnikami zajrzymy na sale wykładowe i ćwiczeniowe. Pokażemy w jaki sposób studenci zdobywają wiedzę i ćwiczą umiejętności praktyczne. Zapewnimy zwiedzanie, naukę i ogólnie świetną zabawę dla małych adeptów ratownictwa medycznego. Poznamy urządzenia i akcesoria medyczne, którymi posługują się osoby wykonujące zawód medyczny. Przekonamy wszystkie dzieci, że badania w przychodni czy w szpitalu wykonywane przez personel medyczny są  bezpieczne i często bezbolesne.

Spotkanie podczas naszych warsztatów to kreatywne spędzenie czasu i nauka poprawnego ale przede wszystkim bezpiecznego zachowania się na miejscu wypadku babci, dziadka, kolegi czy koleżanki.

Przekażemy niezbędną wiedzę, by w sytuacji niecodziennej i stresującej mógł sobie poradzić każdy, nawet tak mały ratownik.