Zarejestruj

Projekty »

Matura z charakterem. Jak - poza dobrym przygotowaniem - wzmocnić Swoje możliwości?

:: Projekt K (Szczegóły)
Adresaci
szkoła ponadpodstawowa
Forma prezentacji
dyskusja, prezentacja multimedialna, warsztat
Przedmioty
historia, język angielski, język francuski, język hiszpański, język polski
Organizator
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Wydział Nauk Społecznych
Autor
dr Agata Celińska-Miszczuk
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)

Matura... egzamin dojrzałości... często spędza sen z powiek na długo przed dniem, w którym stanie się faktem. Czy wiesz, że - poza dobrym przygotowaniem – znaczenie dla skuteczności może mieć nasze nastawienie - Twoje oczekiwanie?

Rodzimy się z określonym potencjałem, zasobem możliwości. Negatywne nastawienie - jako wyraz naszego charakteru - jest tym, co może skutecznie ograniczyć nas w realizacji planów. Nasz charakter należy do nas. To my możemy go kształtować i modyfikować - sprawiać, ze będzie służył naszym planom i zamierzeniom. Celem warsztatów będzie refleksja nad indywidualnym stylem funkcjonowania oraz wskazanie stylu służącego realizacji własnych możliwości.

Zapraszam na spotkanie, dr Agata Celińska-Miszczuk - psycholog, zainteresowania naukowe: charakter, dojrzałość, autentyczność, wartości a radzenie sobie z wyzwaniami

Uwaga: 

  • projekt skierowany jest do Młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Młodzież klas V-VIII Szkół Podstawowych zapraszamy na projekt o podobnej tematyce "Stres w szkole. Jak wykorzystać jego i swoją moc? Słowo o sile charakteru"
  • W sytuacji zapotrzebowania realizacji projektu online (również w godzinach popołudniowych) prosimy o informację 

 

  • Foto