Zarejestruj

Projekty »

Miasto w akwareli

:: Projekt U152 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła ponadgimnazjalna, studenci, tylko dla nauczycieli, rodzice, dziadek i babcia, przedsiębiorca, samorządowiec, pracownik innej uczelni
Dla niepełnosprawnych
niedosłyszących, niepełnosprawnych ruchowo, z innymi niepełnosprawnościami
Forma prezentacji
dyskusja
Nauki i sztuki
sztuki plastyczne
Przedmioty
historia
Organizator
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Wydział Filozofii i Socjologii
Autor
mgr Władysław Maławski
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)

Miejsce realizacji: Wydział Filozofii i Socjologii (301)
Adres: Lublin, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 4

Inne projekty w tym miejscu

Już w samej nazwie akwarela (franc. aquarelle od łacin. aqua – woda), co można przetłumaczyć jako farba wodna, zaznaczona jest główna cecha tej ciekawej techniki malarskiej – rozcieńczanie farby wodą. Akwarela zawsze inspirowała swoją czystością, przeźroczystością i poświatą barw, możliwością przekazywania subtelnych niuansów, miękkością kolorowych przejść i zdolnością oddawania wrażenia przestrzeni. W starożytnym Egipcie artyści malowali farbami wodnymi na papirusie, a w Chinach i Japonii w tej delikatnej technice powstawały zdobienia na parawanach dla rodzin cesarskich. Na zajęciach z akwareli artysta plastyk Władysław Maławski przekaże swoje doświadczenie w malowaniu akwarelą, nauczy technik akwarelowych, pomoże rozwinąć wrażliwość i artystyczne spojrzenie na świat. Akwarela wynagradza trud satysfakcją z pracy tą ciekawą techniką, a praktyczną jej zaletą jest krótki czas powstawania dzieła, które po oprawie w passe-partout można powiesić na ścianie lub sprezentować. 

Projekt powstał dzięki współpracy Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Odra – Niemen z Wydziałem Filozofii i Socjologii UMCS. 

  • Foto