Zarejestruj

Projekty »

Mocznik w kosmetykach – jakie stężenie wybrać?

:: Projekt UM216 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła ponadpodstawowa, studenci
Forma prezentacji
warsztat
Nauki i sztuki
nauki farmaceutyczne
Przedmioty
biologia, chemia, medycyna
Organizator
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Wydział Farmaceutyczny
Autorzy
dr Katarzyna Świąder (kierownik),
dr hab., prof. uczelni Aleksandra Szopa, dr hab., prof. uczelni Anna Serefko, Anna Kijewska, dr hab. Mariusz Świąder, Sara Wojtuń, Ewelina Stadnik, Katarzyna Ignatiuk, Paulina Prewencka, Karolina Niedziałek, Oktawia Świderska
Terminy
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.)

Miejsce realizacji: Collegium Universum (109)
Adres: Lublin, ul. dra Witolda Chodźki 1

Inne projekty w tym miejscu

Mocznik to jeden z najlepszych środków nawilżających używanych w kosmetykach do pielęgnacji skóry suchej i bardzo suchej, a także skóry atopowej.

Skóra sucha charakteryzuje się tym, że skóra właściwa nie produkuje wystarczającej ilości tłuszczów. Przez to naskórek szybko traci wodę, jest wrażliwy, napięty, a miejscami nawet bolesny. Jeżeli masz skórę suchą, ważna jest regularna, codzienna pielęgnacja balsamami i kremami nawilżającymi z dodatkiem mocznika w odpowiednim stężeniu.

Podczas pokazu uczestnikom zostaną przybliżone właściwości i zastosowanie  mocznika, jak również będzie można dowiedzieć się, jak dobrać zawartość procentową mocznika w kremie do potrzeb swojej skóry.

Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane poszczególne etapy sporządzania maści/kremu z mocznikiem za pomocą unguatora, a osoby chętne będą mogły samodzielnie wykonać maść/krem.