Zarejestruj

Projekty »

Na tropie geodezji, czyli nauka poprzez zabawę.

:: Projekt UP (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy V-VI (P5-6), szkoła podstawowa - klasy V-VIII, szkoła podstawowa - klasy VII-VIII (P7-8)
Forma prezentacji
ćwiczenia, doświadczenie, warsztat
Nauki i sztuki
geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, inżynieria lądowa i transport
Przedmioty
geografia, matematyka, przyroda
Organizator
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Wydział Inżynierii Produkcji
Autorzy
mgr inż. Barbara Kępowicz (kierownik),
Olga Pańkowska, Magdalena Pyda
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)
Edycja zakończona
Piątek 2022-09-16 12:00 - 14:00
Wolne miejsca: 2

Miejsce realizacji: Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowe Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej (145)
Adres: Lublin, ul. Głęboka 28

Inne projekty w tym miejscu

Nauka geodezji i kartografii poprzez zabawę? To prostsze niż myślicie! Za sprawą przygotowanej przez nas gry terenowej, poznacie „tajniki” geodezji w praktycznej formie. Dzięki warsztatom będziecie mogli przekonać się na własne oczy, że geodezja i kartografia towarzyszy w życiu codziennym każdego z nas i przy tym jest bardzo pomocna. Zajęcia będą podzielone na dwie części - teoretyczną oraz praktyczną.

Teorię w prosty i szybki sposób przekażemy Wam w formie aktywnego wykładu. Zawarte w nim podstawowe zagadnienia geodezyjne będą wstępem do zabawy, a zdobyta wiedza z pewnością pomoże dotrzeć do celu w trakcie gry terenowej. 

Następnie przejdziemy do podchodów. Taka forma zajęć to doskonały sposób na przekazanie dawki wiedzy poprzez zabawę na świeżym powietrzu. Jest to także integracja uczestników, ponieważ wymaga ona współpracy i zaangażowania całej grupy. Przede wszystkim daje jednak okazję do poznawania świata na łonie natury i podejmowania zdrowej rywalizacji. Podczas gry wykonacie zadania, rozwiążecie łamigłówki, czy też wykażecie się umiejętnością czytania mapy.

Jednym z zadań w trakcie gry będzie m.in. obliczenie długości z współrzędnych, zamiana jednostek np. stopni na grady czy też odnalezienie miejsc na podstawie mapy. Po wykonaniu szeregu zadań grupa, która dotrze najszybciej do mety - wygrywa! Jednakże każdy z uczestników docierając na metę powinien czuć się zwycięzcą, ponieważ przejście geodezyjnych podchodów to nie lada wyzwanie.

Warsztaty będą świetną okazją na naukę, ale też na wspólną zabawę. Sami przekonacie się, ile możliwości daje geodezja i kartografia i jak bardzo przydaje się ona w życiu codziennym każdego z nas.

  • Foto