Zarejestruj

Projekty »

Niezwykłe życie pszczół w mieście

:: Projekt U169 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy I-IV, szkoła podstawowa - klasy V-VIII, szkoła ponadgimnazjalna, studenci, rodzice, dziadek i babcia, przedsiębiorca, samorządowiec, pracownik innej uczelni
Dla niepełnosprawnych
niedosłyszących, niepełnosprawnych ruchowo
Forma prezentacji
dyskusja, konkurs, prezentacja multimedialna, spotkanie autorskie, warsztat
Nauki i sztuki
n. biologiczne, n. chemiczne, n. farmaceutyczne
Przedmioty
biologia, chemia, medycyna, ochrona środowiska
Organizator
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej
Autorzy
dr inż. Miłosz Huber (kierownik),
mgr Marcin Sudziński, dr Eliza Blicharska
Terminy
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.)
Edycja zakończona
Wtorek 2019-09-17 11:00 - 12:00
Wolne miejsca: 23

Miejsce realizacji: Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej (D301)
Adres: Lublin, Aleja Kraśnicka 2c

Inne projekty w tym miejscu

Pszczoły są nieodzownymi pracowitymi wyręczycielkami, dzięki nim mamy różnorodną dietę w owoce i wiele warzyw. To one odpowiadają za zapylanie roślin a ich życie jest z nami związane. Pszczołom przeszkadza zanieczyszczone środowisko oraz różnego rodzaju zakłócenia emitowane przez współczesną technikę. Są miejsca na świece gdzie człowiek musi sam zapylać swoje drzewa... Efekt jest mizerny, a takie zapylanie to wzrost kosztów oraz spadek wydajności. W mieście pszczoły są potrzebne, ich rola wiąże się z zapylaniem wszelkich roślin ozdobnych znajdujących się w otoczeniu. Okazuje się także iż paradoksalnie czasem są bezpieczniejsze niż poza miastem gdyż tam stosuje się czasem pewne środki, które im szkodzą. Ich efektem pracy jest zdrowy, czysty i dobroczynny dla naszego organizmu miód. Świadomość roli pszczoły, zasiewanie miedz, trawników i balkonów kwiatami miodnymi jest bardzo istotne dla nas ludzi, bo dzięki temu pomagamy pszczołom przetrwać! 

Chcesz wiedzieć jak wygląda życie pszczół, chcesz zobaczyć jak pomagają one nam ludziom a jak by wyglądał świat bez nich? Chcesz wiedzieć więcej o tych wspaniałych owadach oraz o ich kulturze? Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w projekcie! 

 

  • Foto