Zarejestruj

Projekty »

Przedsiębiorstwo symulacyjne. Skok ku karierze

:: Projekt WSEI032 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła ponadgimnazjalna, studenci
Forma prezentacji
laboratorium
Nauki i sztuki
n. ekonomiczne
Przedmioty
ekonomia w praktyce, podstawy przedsiębiorczości, zajęcia komputerowe
Organizator
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie
Autor
dr Monika Wawrzeńczyk-Kulik
Terminy
Czas trwania projektu: 3 godz. (135 min.)
Edycja zakończona
Środa 2019-09-18 09:00 - 12:00
Wolne miejsca: 30

Miejsce realizacji: Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie (202)
Adres: Lublin, ul. Projektowa 4

Inne projekty w tym miejscu

System „Przedsiębiorstwo Symulacyjne” jest to gra internetowa symulującą realia współczesnego rynku w zakresie prowadzenia własnego wirtualnego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją i sprzedażą telefonów komórkowych.

Zarejestrowani i zalogowani „gracze” mają wpływ na wszystkie obszary funkcjonowania przedsiębiorstwa związane z zarządzaniem, ekonomią i finansami, inwestycjami, zasobami ludzkimi, marketingiem, produkcją, transportem i logistyką, gospodarką magazynową i sprzedażą.

Uczestnicy w ramach Przedsiębiorstwa Symulacyjnego „Skok Ku Karierze” "zakładają" wirtualne przedsiębiorstwo i podejmują kluczowe decyzje gospodarcze dotyczące utworzenia, działania (m.in. zakupów surowców i sprzedaży telefonów komórkowych, produkcji wyrobów, magazynowania, zatrudnienia, szkolenia, wynagradzania i zwalniania pracowników, rozwoju, marketingu, reklamy, innowacji, transportu, zarządzania, w tym finansowego, oceny wyników ekonomiczno-finansowych) i likwidacji firmy, którą kierują.

Przedsiębiorstwo Symulacyjne to innowacyjne narzędzie aplikacji internetowej, które  pozwala jej graczom, również sprawdzić podejmowane decyzje w różnych warunkach, bez straty pieniędzy przy realizacji nietrafionych scenariuszy rozwoju własnego biznesu.