Zarejestruj

Projekty »

Przyroda zatrzymana w kadrze, czyli jak zrobić ciekawe zdjęcia telefonem?

:: Projekt UP120 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy VII-VIII (P7-8), szkoła ponadpodstawowa
Dla niepełnosprawnych
z innymi niepełnosprawnościami
Forma prezentacji
warsztat
Nauki i sztuki
n. biologiczne, n. techniczne
Przedmioty
przyroda, zajęcia artystyczne, zajęcia techniczne
Organizator
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Jednostki Ogólnouczelniane Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
Autorzy
mgr Diana Brodziak (kierownik),
mgr inż. Marzena Kopińska, mgr inż. Magdalena Piech, mgr Ewa Stępień, mgr inż. Renata Więch
Terminy
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.)
Edycja zakończona
Poniedziałek 2021-09-20 10:00 - 11:00
Brak wolnych miejsc

Miejsce realizacji: Biblioteka Główna. Regionalny Ośrodek Rolniczej Informacji Naukowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (116 - Informatorium)
Adres: Lublin, ul. Akademicka 15

Inne projekty w tym miejscu

            Fotograf Chase Jarvis twierdził, że ,,najlepszy aparat to ten, który masz pod ręką’’. Aktualnie mamy erę smartfonów. Praktycznie każdy z nas nosi w kieszeni maszynę fotograficzną z różnymi możliwościami rejestrowania obrazu. Celem projektu jest pokazanie jak w prosty sposób możemy sfotografować otaczającą nas przyrodę telefonem.

            Fotografia przyrodnicza to wszechstronne zagadnienie obejmujące unikatowe wyzwania, przy jednoczesnym skłonieniu do opowiadania fascynujących historii. Niezależnie od tego, czy chcemy sfotografować zwierzę w ruchu, kwiat w zbliżeniu czy górski krajobraz wymaga to pewnej cierpliwości i kreatywności. Fotografia to w dużej mierze wyobraźnia.

            Podczas wydarzenia dowiesz się o technicznych zasadach robienia zdjęć własnym telefonem, czym są szumy na zdjęciu, flora, złota godzina w fotografii. Będziesz znał podstawowe zasady kompozycji zdjęć, do czego służą pomocnicze linie oraz czego unikać podczas fotografowania. Ponadto dowiesz się o aplikacjach, dzięki którym możesz zmienić jasność, kontrast, nasycenie czy korektę prześwietleń. W aplikacji mobilnej możesz również odpowiednio obrócić zdjęcie i wykadrować. Wszystko po to, aby Twoje zdjęcie wyróżniało się na tle innych. Oprócz wiedzy teoretycznej zdobędziesz wiedzę praktyczną. Podczas warsztatów będziesz mógł sfotografować pobliską przyrodę lub martwą naturę. Dopełnieniem spotkania będzie prezentacja zdjęć przyrodniczych wykonanych przez naszych pracowników.

             Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest posiadanie telefonu z aparatem.

  • Foto