Zarejestruj

Projekty »

Sinologia w biznesie - kultury Wschodu

Projekt odwołany!
:: Projekt PPNT002 (Szczegóły)
Adresaci
przedsiębiorca, samorządowiec, pracownik innej uczelni
Forma prezentacji
pokaz, warsztat
Przedmioty
wiedza o kulturze
Organizator
Puławski Park Naukowo-Technologiczny w Puławach
Autorzy
mgr Elżbieta Duda (kierownik),
mgr Maciej Kret
Terminy
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.)

Miejsce realizacji: Puławski Park Naukowo Technologiczny ul. Mościckiego 1 24-110 Puławy (sala konferencyjna)

Inne projekty w tym miejscu

Sinologia - chinoznawstwo; nazwa wywodzi się od łacińskiej nazwy Chin, Sina – dziedzina naukowa zajmująca się wszystkim, co dotyczy Chin.

 

Z uwagi na rozwój gospodarczy oraz co raz częstsze zapotrzebowanie na  działania podejmujące współpracę z krajami dalekiego wschodu proponujemy

Warsztaty dla Pracowników Grupy Azoty Puławy.

Planowane w dniu 21 września dla grupy ok 20 pracowników wytypowanych do udziału w warsztatach.  Warsztaty połączone będą z ceremonią parzenia herbaty, degustacją sushi, nauką gry w chińskie szachy, możliwością  przymierzenia tradycyjnych chińskich strojów (oraz sfotografowania się w  nich), nauką kaligrafii, a także wykładem na temat chińskiej relacji guanxi oraz konfucjańskiej twarzy w biznesie oraz wykładem na temat wymiany handlowej drogą kolejową z Chinami.

Chiny to współcześnie jednej z najszybciej rozwijających się rynków biznesowych na świecie. Udana współpraca z chińskimi bądź tajwańskimi podmiotami gospodarczymi wymaga fachowej wiedzy na temat charakterystyki tamtejszych rynków, znajomości specyfiki negocjacji ze stroną chińską oraz wiedzy na temat lokalnego marketingu.

Planowane wydarzenie to warsztaty przeprowadzone przez naukowców z Centrum Polsko-Chińskiego przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.