Zarejestruj

Projekty »

Środek Lublina, centrum Lublina. Gdzie są i jak je znaleźć?

:: Projekt UP141 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy V-VIII, szkoła ponadgimnazjalna, studenci, rodzice, dziadek i babcia, przedsiębiorca, samorządowiec, pracownik innej uczelni
Forma prezentacji
piknik naukowy - stoisko
Nauki i sztuki
n. humanistyczne, n. o Ziemi
Przedmioty
geografia, historia, przyroda
Organizator
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Wydział Inżynierii Produkcji
Autor
dr Kamil Nieścioruk

Wstęp bez rejestracji w czasie trwania Festiwalu w godzinach otwarcia obiektu.

Początek
Niedziela 2019-09-15 10:00
Edycja zakończona

Miejsce realizacji: Lubelski Piknik Naukowy (miejsce do stania dla jednej osoby)
Adres: Lublin, Plac Teatralny 1

Inne projekty w tym miejscu

Centrum miasta definiowane jest bardzo różnorodnie. Swoje teorie na ten temat mają urbaniści, planiści, geografowie, historycy. Każdy użytkownik przestrzeni miejskiej także doskonale wie, gdzie jest centrum miasta, ale dla każdego ma ono nieco inny wymiar przestrzenny. Co więcej, zwykle mieszkańcy nie zastanawiają się, gdzie centrum się kończy. Pojęcie to opisuje pewną strefę o raczej nieostrej granicy. Zastanówmy się wspólnie, gdzie jest centrum Lublina. Może pomocne przy tym będzie znalezienie środka naszego miasta? Środka, czy... środków? Do wyznaczenia tego punktu można podejść na kilka sposób, a wyniki niejednego zaskoczą. Przyjdź i zobacz, gdzie są środki Lublina i opowiedz o tym, jak rozumiesz centrum miasta.

Prezentacja wykorzystuje mapy oraz Systemy Informacji Geograficznej, czyli narzędzia pozwalające analizować i obrazować przestrzeń, a także ideę VGI (społecznościowej informacji geograficznej), pozwalającą na wspólne tworzenie informacji o tej przestrzeni.