Zarejestruj

Projekty »

Tam, gdzie nauka spotyka się ze sportem – psychologia budowania drużyny sportowej

:: Projekt U260 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła ponadgimnazjalna, studenci
Dla niepełnosprawnych
niepełnosprawnych ruchowo
Forma prezentacji
dyskusja, piknik naukowy - stoisko, wykład
Nauki i sztuki
n. o kulturze fizycznej
Przedmioty
wychowanie fizyczne
Organizator
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego UMCS
Autorzy
mgr Mateusz Markiewicz (kierownik),
lic. Dominik Małys, mgr Damian Pendel
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)
Edycja zakończona
Niedziela 2019-09-15 10:00 - 12:00
Wolne miejsca: 30
Edycja zakończona
Poniedziałek 2019-09-16 09:00 - 11:00
Wolne miejsca: 30

Miejsce realizacji: Wydział Prawa i Administracji (110)
Adres: Lublin, Plac Marii Curie–Skłodowskiej 5

Inne projekty w tym miejscu

„Często pokazuję moim zawodnikom Barcelonę, jednak nie styl w jakim grają, a to jak świętują zdobywane bramki. Ostatnio strzelili gola numer 5768. Cieszyli się tak, jakby była to ich pierwsza bramka kiedykolwiek zdobyta.” – Jurgen Klopp, menedżer FC Liverpool.

Przytoczone słowa niemieckiego trenera, który ostatecznie wyeliminował wspomnianą Barcelonę z tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów wskazują, co stanowi o prawdziwej sile drużyny sportowej. Nie każdy klub stać na sprowadzenie najlepszych fachowców w danej dyscyplinie. Nie każdy klub może sobie pozwolić na wykreowanie własnego pięknego stylu gry opartego na wielkich indywidualnych umiejętnościach zawodników. Każdy klub może jednak zbudować Drużynę – zespół ludzi mających wspólny cel, jasno określone role, zaangażowanych i czerpiących radość z codziennie wykonywanej pracy. Odpowiedź na pytanie: jak to osiągnąć? kryje się w osiągnięciach nauki, a konkretnie psychologii sportu.

Jako Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin niezmiennie pragniemy łączyć ze sobą pasję do sportu z nauką i wykorzystywaniem jej zdobyczy. Zachęcamy do zapoznania się z naszym panelem, podczas którego wykładowcy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz trenerzy i zawodnicy AZS UMCS Lublin podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby przybliżyć tajniki funkcjonowania drużyny sportowej od środka i pokażą w jaki sposób psychologia pomaga stworzyć zespół czujący przyjemność wygrywania!

  • Foto