Zarejestruj

Projekty »

Wszystko gra

:: Projekt U (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy V-VI (P5-6)
Forma prezentacji
warsztat
Nauki i sztuki
sztuki muzyczne
Przedmioty
historia muzyki, muzyka, wiedza o kulturze, zajęcia artystyczne
Organizator
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka
Autorzy
mgr inż. Agnieszka Matecka-Skrzypek (kierownik),
mgr inż. Bogdan Bracha
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)
Edycja zakończona
Środa 2021-09-22 11:00 - 13:00
Brak wolnych miejsc
Edycja zakończona
Środa 2021-09-22 13:00 - 15:00
Termin dodatkowy
Wolne miejsca: 20

Miejsce realizacji: Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka (Duża Sala Widowiskowa)
Adres: Lublin, ul. Idziego Radziszewskiego 16

Inne projekty w tym miejscu

Wszystko gra to warsztaty dla dzieci prowadzone przez muzyków Orkiestry św. Mikołaja. Skrzypce - skrzypią, bębny - bębnią, piszczałki - piszczą, a struny - strunią? Skąd się wzięła muzyka? Czy to dzieci wymyśliły instrumenty? Muzycy Orkiestry św. Mikołaja mają za sobą dziesiątki występów i audycji edukacyjnych w szkołach i przedszkolach. Mikołaje z Orkiestry grali koncerty dla dzieci w Programie III PR i Filharmonii Narodowej w Warszawie, prowadzą też zajęcia warsztatowe. Bogdan Bracha i Marcin Skrzypek zapraszają na półtoragodzinne warsztaty. Grupa zostanie podzielona na 2 mniejsze, które po 45 minutach zmienią prowadzących

Marcin Skrzypek zaprasza na spotkanie z dziwnymi  instrumentami, które wykorzystuje Orkiestra św. Mikołaja: drumla, udu, niutnia, czurynga, kalimba, świerszcz... Jednymi się macha, w inne dmucha, jeszcze inne szarpie. Nie wszystkie grają melodie. Niektóre tylko wydają dźwięki. Co będziemy robić na spotkaniu, zależy od tego, kto przyjdzie w gości do instrumentów. Na pewno wszystkich będzie można dotknąć i posłuchać, a może uda się coś razem zagrać.

Z Bogdanem Brachą będzie można w przeciągu godziny lekcyjnej stworzyć Kapelę Ad Hoc. To próba odpowiedzi na zagadkę czy na skrzypcach i basach trzeba się uczyć czy też można od razu grać. Okaże się, że muzykowanie nie jest wcale takie trudne! Mimo pierwszej próby Orkiestra Bogdana od razu zagra do słuchu, a może i do tańca!

 

  • Foto
  • Foto
  • Foto