Zarejestruj

Projekty »

Zachłyśnij się wiedzą i uratuj życie. 60 minut teorii i praktyki w przypadku zadławień

:: Projekt UM462 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy V-VIII, szkoła ponadgimnazjalna
Forma prezentacji
ćwiczenia, laboratorium
Nauki i sztuki
n. medyczne
Przedmioty
edukacja dla bezpieczeństwa
Organizator
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
I Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologicznym
Autorzy
mgr Grzegorz Witkowski (kierownik),
lic. Wojciech Dzikowski, dr hab. Kamil Torres, mgr Konrad Szast, dr Katarzyna Naylor, Joanna Borowik, Paula Szlendak, Anna Przysucha, Aleksandra Winiarz
Terminy
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.)
Edycja zakończona
Poniedziałek 2019-09-16 10:00 - 11:00
Wolne miejsca: 1
Edycja zakończona
Poniedziałek 2019-09-16 11:00 - 12:00
Brak wolnych miejsc

Miejsce realizacji: Centrum Symulacji Medycznej (155)
Adres: Lublin, ul. dra Witolda Chodźki 4

Inne projekty w tym miejscu

Każdy z nas doświadczył sytuacji, kiedy podczas jednoczesnego mówienia i jedzenia wpadł mu kęs pokarmu do dróg oddechowych, a niejedno dziecko próbowało połknąć swoją zabawkę. Zadławienie to stan, w którym ciało obce dostaje się do naszych dróg oddechowych powodując ich zamknięcie. Pamiętajmy - są to sytuacje zagrażające naszemu zdrowiu i życiu. Niezmiernie ważna jest natychmiastowa reakcja świadka – wtedy minuty decydują o życiu poszkodowanego. A Ty, czy wiesz jakie są jego objawy? Ciekawe jak zachowałbyś się w takim przypadku? Uratowałbyś życie drugiego człowieka?

Celem naszego projektu jest zapoznanie uczestników seminarium z teoretycznymi podstawami ratowania życia podczas zadławienia i późniejsze praktyczne sprawdzenie nabytej wiedzy przy pomocy manekinów.

Podczas spotkania zgłębimy tajniki postępowania w sytuacji częściowej lub całkowitej niedrożności dróg oddechowych spowodowanej ciałem obcym. Przekazane przez nas treści oparte będą na Wytycznych Polskiej Rady Resuscytacji z 2015r. i przedstawione w formie prezentacji multimedialnej. Ponadto uczestnicy będą mieli możliwość pracy w warunkach symulowanych z wykorzystaniem manekinów, dzięki czemu przekażemy im w sposób praktyczny niezbędne umiejętności.

 

Nasze zajęcia kierujemy do osób w wieku od 13 do 19 lat. Proponujemy podział uczestników na 2 tury, gdzie każda z nich będzie liczyć 20 osób.