Zarejestruj

Projekty »

Zapytaj filozofa

:: Projekt U308 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy I-IV, szkoła podstawowa - klasy V-VIII, szkoła ponadgimnazjalna, studenci, rodzice, dziadek i babcia
Dla niepełnosprawnych
niedowidzących, niepełnosprawnych ruchowo
Forma prezentacji
dyskusja
Nauki i sztuki
n. humanistyczne
Przedmioty
etyka, filozofia, historia i społeczeństwo, historia sztuki, religia, wiedza o kulturze, wiedza o społeczeństwie
Organizator
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Wydział Filozofii i Socjologii
Autorzy
dr Justyna Rynkiewicz (kierownik),
lic. Maciej Wodziński

Wstęp bez rejestracji w czasie trwania Festiwalu w godzinach otwarcia obiektu.

Początek
Niedziela 2019-09-15 10:00
Edycja zakończona

Miejsce realizacji: Lubelski Piknik Naukowy (stoisko piknikowe)
Adres: Lublin, Plac Teatralny 1

Inne projekty w tym miejscu

Czy dręczą cię czasem pytania, na które niezwykle trudno znaleźć satysfakcjonującą odpowiedź? A może nawet nie wiesz, kto mógłby jej w ogóle udzielić? Jeżeli tak, to świetnie. Przyjdź do naszego namiotu i zapytaj filozofa!

  • Czy wszyscy ludzie są sobie równi?
  • Czy warto zdać maturę a może lepiej rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady?
  • Czym jest miłość?
  • Czy istnieje coś takiego jak prawda, czy roboty mają uczucia i powinny mieć swoje prawa, czy coś nas różni od zwierząt?
  • Dlaczego boimy się śmierci?

Te i tysiące innych, trudnych pytań, kłębią się w głowach chyba wszystkich z nas. W Namiocie Filozofów będziesz mógł porozmawiać z ludźmi, których pasją jest wytrwałe poszukanie na nie odpowiedzi. Nie obiecujemy, że od razu odsłonimy przed Tobą wszystkie zagadki wszechświata i powiemy, co jest sensem Twojego życia, czy istnieje Bóg albo czym jest szczęście. Ba! Sprawimy, że tych zagadek i problemów ujrzysz jeszcze więcej. Ale z pewnością pomożemy Ci spojrzeć na twoje pytania z różnych perspektyw, dzięki czemu zobaczysz, jak wiele osób dotychczas się z nimi mierzyło, do jakich dochodzili wniosków i że samo poszukiwanie odpowiedzi, może być bardziej wartościowe od jej otrzymania.

Jako pasjonaci filozofii chcemy, żeby – tak jak za czasów Sokratesa – filozofia znów „wyszła do ludzi”, żeby działa się w żywiole codziennego życia i pomagała im w rozwiązywaniu trudnych dylematów, a nie była jedynie akademicką dyscypliną, zamkniętą za murami uczelni. Uważamy, że obie strony takiego spotkania mogą wiele na nim skorzystać i wiele się od siebie nauczyć.

  • Foto