Zarejestruj

Projekty »

Zdrowotne znaczenie pływania

Projekt odwołany!
:: Projekt U327 (Szczegóły)
Adresaci
przedszkole, szkoła podstawowa - klasy I-IV, szkoła podstawowa - klasy V-VI (P5-6), szkoła podstawowa - klasy V-VIII, szkoła podstawowa - klasy VII-VIII (P7-8), szkoła ponadpodstawowa, studenci, rodzice, dziadek i babcia, przedsiębiorca, samorządowiec, pracownik innej uczelni
Dla niepełnosprawnych
niedowidzących, niedosłyszących, niepełnosprawnych ruchowo, z innymi niepełnosprawnościami
Forma prezentacji
wykład
Nauki i sztuki
nauki o kulturze fizycznej
Przedmioty
wychowanie fizyczne
Organizator
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Centrum Kultury Fizycznej UMCS
Autor
mgr Bartosz Kędracki
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)

Miejsce realizacji: Centrum Kultury Fizycznej UMCS (Pływalnia)
Adres: Lublin, ul. Langiewicza 22

Inne projekty w tym miejscu

Od dawna wiemy, że pływanie rzeźbi nie tylko ciało, ale i osobowość. Podczas wykładu „Zdrowotne znaczenie pływania” postaram się ukazać, jak bardzo wszechstronną aktywnością fizyczną jest pływanie. Pierwsze kroki związane z tą aktywnością podejmujemy już w czasie życia płodowego. Nabyte wtedy nawyki możemy zaobserwować w czasie zajęć pływania prowadzonych z niemowlakami, które są pierwszym filarem w nauce pływania. Dalsze kroki związane z pływaniem możemy podejmować na przestrzeni całego naszego życia. Sport ten nie wyznaczając barier wiekowych stał się dyscypliną uniwersalną.

W dalszej części wystąpienia  przybliżone zostaną zagadnienia związane z pływaniem sportowym, pływaniem ratowniczym, pływaniem osób niepełnosprawnych oraz zdrowotne aspekty pływania. W części praktycznej, która odbędzie się na pływalni, przedstawione będą  techniczne aspekty pływania. Dokonana będzie charakterystyka pływania sportowego z elementami ratownictwa wodnego (chwyty i holowanie). 

  • Foto