Zarejestruj

Projekty »

Żeglarstwo dzieci i młodzieży

:: Projekt U333 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy I-IV, szkoła podstawowa - klasy V-VI (P5-6), szkoła podstawowa - klasy VII-VIII (P7-8), szkoła ponadpodstawowa, studenci, przedsiębiorca, samorządowiec, pracownik innej uczelni
Dla niepełnosprawnych
niepełnosprawnych ruchowo
Forma prezentacji
pokaz, wykład
Nauki i sztuki
n. o kulturze fizycznej
Przedmioty
wychowanie fizyczne
Organizator
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Centrum Kultury Fizycznej UMCS
Autor
mgr Jerzy Czerwiński
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)
Edycja zakończona
Środa 2021-09-22 09:00 - 11:00
Wolne miejsca: 110

Miejsce realizacji: Centrum Kultury Fizycznej UMCS (1)
Adres: Lublin, ul. Langiewicza 22

Inne projekty w tym miejscu

Zostanie zaprezentowany na żywo jacht klasy Korsarz z postawionym masztem i wszystkimi żaglami. Jacht o numerze na żaglu POL 14 jest aktualnie zwycięzcą Mistrzostw Polski 2020 i Pucharu Polski Klasy Korsarz w roku 2020. Jednostka dwu osobowa z trzema żaglami o długości 5 metrów i wysokości masztu 7,5 metra i masie około 100kg. Będzie można podejść i oglądać z bliska, wybierać i luzować linki oraz zadawać pytania. Zostanie też zaprezentowane wyposażenie żeglarza niezbędne do uprawiania sportu regatowego. Kamizelki asekuracyjne, ubrania i obuwie na trudne warunki atmosferyczne i niezbędne wyposażenie.

Prelekcja zostanie poparta serią zdjęć prezentowanych z rzutnika.

Omówiony zostanie rys historyczny żeglarstwa regatowego a w szczególności żeglarstwa na terenach Lubelszczyzny. Mowa będzie również o rozwoju żeglarstwa regatowego w kontekście pojawiania sie poszczególnych klas regatowych. Omówiona będzie tematyka żeglarstwa turystycznego, zarówno w kontekście żeglarstwa śródlądowego ( zwłaszcza rejsów po Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich ) jak i żeglarstwa morskiego ( rejsów po wodach osłoniętych i rejsów pełnomorskich ). Zostaną zaprezentowane w formie zdjęć jachty dla najmłodszych klasy Optymist i Europa. Zaprezentowane zostaną jachty klasy Omega na których rozgrywane są Akademickie Mistrzostwa Polski. Zostaną pokazane również zdjęcia jachtów turystycznych śródlądowych i morskich.

W dalszej części spotkania omówiona zostanie gradacja stopni żeglarski z przypisanymi do danych stopni uprawnieniami. Omówione zostaną możliwości odbycia kursów i szkoleń żeglarskich w okolicach Lublina; gdzie kiedy i w jakim wieku najlepiej zaczynać.

Prelekcja skierowana do osób zainteresowanych tematyką żeglarską bez względu na grupę wiekową.

 

 

 

  • Foto