Zarejestruj

Projekty »

7x7 dla bezpieczeństwa w sieci

:: Projekt K007 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy V-VI (P5-6), szkoła podstawowa - klasy VII-VIII, szkoła ponadpodstawowa, studenci, rodzice, dziadek i babcia
Dla niepełnosprawnych
niepełnosprawnych ruchowo
Forma prezentacji
piknik naukowy - stoisko
Nauki i sztuki
nauki o komunikacji społecznej i mediach
Przedmioty
edukacja dla bezpieczeństwa, informatyka, język angielski
Organizator
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Wydział Nauk Humanistycznych
Autorzy
mgr Dawid Kowalczyk (kierownik),
dr Monika Szabłowska-Zaremba
Początek
Sobota 2023-09-23 10:00
Edycja zakończona

Miejsce realizacji: Lubelski Piknik Naukowy (stoisko piknikowe)
Adres: Lublin, ul. Dworcowa 11

Inne projekty w tym miejscu

Codziennie korzystamy z udogodnień cyfrowej rewolucji. Czujemy się Paniami/Panami swojego losu: wybieramy to, gdzie się logujemy, rejestrujemy co i na jakim portalu udostępniamy. Nie zdajemy sobie sprawy, że nigdy nie możemy czuć się w pełni bezpieczni w sieci.

 

Quiz 7x7 dla bezpieczeństwa w sieci — to forma spełniająca zasady edutainment, której celem jest zmierzenie się z zawiłościami dotyczącymi szeroko pojmowanego bezpieczeństwa w sieci. Osoby biorące udział w quizie mają do wyboru dwie talie kart: profesjonalną i podstawową. Każda z nich składa się z 7. kart-pytań, które pozwalają sprawdzić swoją wiedzę z zakresu cybersecurity. Osoby biorące udział w rozgrywce mają 7 sekund na wybranie poprawnej odpowiedzi.

 

Czy czujecie się bezpieczni w sieci? Czy dbacie o swoje bezpieczeństwo? Bez tej wiedzy, możecie wiele stracić… Podejmijcie wyzwanie i weźcie udział w pozornie prostej cyberkarcianej przygodzie!

  • Foto