Zarejestruj

Projekty »

Chat GPT – szanse i zagrożenia (webinar)

Projekt realizowany w trybie zdalnym (ONLINE)
:: Projekt U036 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła ponadpodstawowa, rodzice
Forma prezentacji
wykład
Nauki i sztuki
informatyka
Przedmioty
technologia informacyjna, zajęcia komputerowe
Organizator
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Centrum Promocji UMCS
Autor
mgr Wirginia Gieryng-Wójtowicz
Terminy
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.)
Edycja zakończona
Czwartek 2023-09-21 16:00 - 17:00
Wolne miejsca: 137
Idź do prezentacji on-line

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sztuczną inteligencją na ekscytujący webinar poświęcony tematowi Chat GPT (Generative Pre-trained Transformer) oraz jego szansom i zagrożeniom. Chat GPT to zaawansowany model językowy opracowany przez OpenAI, który potrafi generować teksty i odpowiadać na pytania w sposób przypominający interakcje z człowiekiem. Podczas webinaru zgłębimy temat Chat GPT i omówimy różnorodne aspekty, które dotyczą nas jako społeczeństwa. Przedstawimy potencjalne korzyści, jakie może przynieść nam ta technologia, a także zidentyfikujemy potencjalne zagrożenia i wyzwania, z którymi będziemy musieli się zmierzyć.

Wśród omawianych tematów znajdą się:

1. Wyjaśnienie, czym jest Chat GPT i jak działa.

2. Możliwości wykorzystania Chat GPT w społeczności lokalnej, takie jak: automatyzacja obsługi klienta, udzielanie informacji turystycznych, wsparcie w edukacji i wiele innych.

3. Potencjalne zagrożenia związane z Chat GPT, w tym możliwość rozprzestrzeniania dezinformacji, nadużyć i zagrożeń dla prywatności.

4. Strategie zarządzania ryzykiem i minimalizowania negatywnych skutków związanych z wykorzystaniem Chat GPT.

5. Dyskusja na temat etyki i odpowiedzialności związanej z implementacją tej technologii.

Webinar będzie również okazją do zadawania pytań i podzielenia się swoimi obawami i spostrzeżeniami na temat Chat GPT. Będzie to doskonała okazja, aby poznać opinie i doświadczenia innych użytkowników. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, aby dołączyli do tego interaktywnego webinaru i zgłębili temat Chat GPT. Razem poszukajmy sposobów na wykorzystanie tej technologii w sposób odpowiedzialny i korzystny dla nas wszystkich.

Webinar poprowadzi dr Kamil Filipek, Dyrektor Centrum Sztucznej Inteligencji i Modelowania Komputerowego w Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

- - - - - - - - - 

Źródło zdjęcia: Alexandra_Koch z Pixabay.

  • Foto