Projekty »
Czy emocje rządzą? Człowiek i jego emocje w społeczeństwie
:: Projekt UM078 (Szczegóły) | |
Terminy |
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.) |
Miejsce realizacji: Collegium Novum (Auditorium Maximum)
Adres: Lublin, Aleje Racławickie 1
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu specjalnym XX Lubelskiego Festiwalu Nauki - bądź z nami 19 września 2024 roku podczas debaty w ramach hasła: CZŁOWIEK SERCEM NAUKI - Człowiek źródłem emocji!
Zagadnienia debaty:
- Człowiek jako istota społeczna,
- Wpływ więzi społecznych na jednostkę,
- Dlaczego kogoś lubimy?
- Zdrowie emocjonalne – zdolności radzenia sobie z własnymi emocjami, sposoby na zoptymalizowanie dobrostanu emocjonalnego.
Prowadzący debatę:
dr n. med. Wojciech Brakowiecki, Rzecznik Prasowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Uczestnicy debaty:
- Uniwersytet Medyczny w Lublinie - dr n. med. Katarzyna Sidor, prof. uczelni. Nauczyciel akademicki pracujący w Zakładzie Psychologii Katedry Psychospołecznych Aspektów Medycyny Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W swojej pracy koncentruje się na psychologii ogólnej oraz społecznej, a także prowadzi zajęcia w ramach psychospołecznych aspektów medycyny. Od lat zaangażowana jest w liczne wydarzenia popularyzujące naukę, m.in. Lubelski Festiwal Nauki, „Wykłady dla Społeczeństwa” oraz warsztaty psychologiczne dla kobiet.
- Politechnika Lubelska – dr inż. Agnieszka Walczak-Skałecka. Adiunktka w Katedrze Zarządzania Politechniki Lubelskiej. Strateżka, badaczka, konsultantka biznesowa, autorka. Interesuje ją człowiek i integrowanie działań na styku biznesu, komunikacji i designu, prowadzące do projektowania wartościowych doświadczeń i efektywnych rozwiązań, które są komuś potrzebne. Bada historie, które o sobie opowiadamy.
- Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie – dr lek wet. Aleksandra Garbiec. Behawiorysta, pracownik Zakładu Behawioru i Dobrostanu Zwierząt na Wydziale Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki, który opowie o tym jaką rolę w poprawie naszego dobrostanu emocjonalnego odgrywają zwierzęta domowe.
- Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - dr Marlena Stradomska. Psycholog, psychoterapeuta, suicydolog, ekspert Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, adiunkt w Katedrze Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii Instytutu Psychologii na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS. Autorka poradników pomocowych „Strategie radzenia sobie w trakcie pandemii i nie tylko” oraz popularyzatorka wiedzy psychologicznej w czasopismach dla rodziców i nauczycieli, mediach oraz audycjach radiowych.
- Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie - prof. dr hab. Piotr Oleś. Kierownik Katedry Psychologii Osobowości w Instytucie Psychologii. Wykładowca akademicki i naukowiec. Zainteresowania i kierunki badań Pana Profesora skupione są wokół przemiany osobowości na przestrzeni życia w tym przełom „połowy życia”, struktura i funkcje systemu ja, wartościowanie i zjawiska dialogowe, orientacja pozytywna, teoretyczne modele osobowości, metodologia psychologii osobowości. Od 2011 Przewodniczący Komitetu Psychologii PAN. Specjalista psychologii klinicznej oraz Międzynarodowy Konsultant Self-Confrontation.
- Miasto Lublin - Pani Małgorzata Kępa-Mitura, Zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia i Profilaktyki.