Zarejestruj

Projekty »

Czy można chodzić po wodzie? - Napięcie powierzchniowe

:: Projekt UP (Szczegóły)
Adresaci
przedszkole, szkoła podstawowa - klasy I-IV
Forma prezentacji
ćwiczenia
Nauki i sztuki
nauki fizyczne
Przedmioty
fizyka i astronomia
Organizator
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Wydział Biologii Środowiskowej
Autorzy
mgr inż. Lidia Ślusarczyk (kierownik),
dr hab., prof. uczelni Arkadiusz Matwijczuk, dr Grzegorz Czernel, dr Krzysztof Kornarzyński
Terminy
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.)
Edycja zakończona
Czwartek 2022-09-15 11:00 - 12:00
Brak wolnych miejsc

Miejsce realizacji: Uniwersytet Przyrodniczy - Rektorat (212)
Adres: Lublin, ul. Akademicka 13

Inne projekty w tym miejscu

„Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka”.  Albert Einstein

 

Dzięki tej serii pokazów, dzieci będą mogły zobaczyć i zrozumieć zagadnienia, które otaczają je w codziennym życiu. Będą miały okazję lepiej je zrozumieć i zobaczyć, że praktycznie nie ma dziedziny naszego życia by fizyka nie była w stanie wytłumaczyć nam zjawisk z otaczającej nas przyrody.

Ta część pokazów nauczy naszych młodych studentów co to jest dyfuzja, przybliży zagadnienie napięcia powierzchniowego oraz przybliży takie hasła jak menisk wypukły. Dodatkowo dzieci poznają czym jest masa oraz gęstość substancji. Dzięki tym zagadnieniom dzieci dowiedzą się czy spinacz potrafi pływać, ile kropli zmieści się na monecie oraz najważniejsze, czy można chodzić po wodzie?

Nauka przez zabawę to przyjemna i bardzo skuteczna forma edukacji. Dzięki zabawie dziecko opanowuje mnóstwo podstawowych umiejętności, trenuje małą i dużą motorykę, a najważniejsze zachęca dzieci do dalszej nauki.