Zarejestruj

Projekty »

Czy nowe technologie mogą naprawić mózg?

:: Projekt UM086 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła ponadpodstawowa, studenci, rodzice, dziadek i babcia
Dla niepełnosprawnych
niepełnosprawnych ruchowo
Forma prezentacji
wykład
Nauki i sztuki
nauki medyczne, nauki o zdrowiu
Przedmioty
biologia, medycyna
Organizator
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Wydział Farmaceutyczny
Autor
prof. dr hab. Konrad Rejdak
Terminy
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.)

Miejsce realizacji: Collegium Novum (Auditorium Maximum)
Adres: Lublin, Aleje Racławickie 1

Inne projekty w tym miejscu

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu specjalnym XX Lubelskiego Festiwalu Nauki - bądź z nami 16 września 2024 roku podczas wykładu Prof. dr hab. n. med. Konrada Rejdaka!

 

Mózg ludzki fascynuje i ciągle skrywa tajemnice, choć wiele kwestii związanych z jego funkcjonowaniem udało się już poznać w oparciu o badania zespołów lekarzy i naukowców.
Co może się stać, kiedy następują jakieś zmiany w mózgu, o których większość z nas nawet nie ma pojęcia? Czy myślami możemy sterować pracą urządzeń elektronicznych? Prof. Konrad Rejdak opowie o prostych sposobach dbania o kondycję mózgu i o dostępnych możliwościach wspierania uszkodzonego mózgu z zastosowaniem najnowszych technologii.

 

Prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak, od 24 lat praktykuje jako lekarz, od 11tu lat kieruje Kliniką Neurologii USK nr 4 w Lublinie. Prezes Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (2020-2024), członek Krajowej Rady ds. Neurologii. 
Pasjonat nauki i klinicznej neurologii. Fascynuje się tajemnicami układu nerwowego i stale poszukuje możliwości leczenia jego zaburzeń. Chętnie dzieli się swoją wiedzą ale też z uwagą wsłuchuje się w poglądy i spostrzeżenia innych.
W wolnym czasie lubi podróże i piesze wędrówki.

Film z prof. Konradem Rejdakiem: https://www.youtube.com/watch?v=TkTreGWJah4

  • Foto