Zarejestruj

Projekty »

Design Thinking – prezentacja i wprowadzenie do metody

Projekt realizowany w trybie zdalnym (ONLINE)
:: Projekt U066 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła ponadpodstawowa, studenci, rodzice, przedsiębiorca, samorządowiec, pracownik innej uczelni
Forma prezentacji
prezentacja multimedialna
Nauki i sztuki
ekonomia i finanse
Przedmioty
ekonomia w praktyce, podstawy przedsiębiorczości
Organizator
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Centrum Promocji UMCS
Autor
mgr Bartosz Zdunek
Terminy
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.)
Edycja zakończona
Wtorek 2023-09-19 11:00 - 12:00
Wolne miejsca: 24
Idź do prezentacji on-line

Zapraszam na webinar, który poświęcony jest metodzie o nazwie Design Thinking (DT). Jeśli jesteś osobą zainteresowaną innowacyjnym podejściem do rozwiązywania problemów, chciałbyś poznać proces twórczego myślenia oraz zastosować go w praktyce, ten webinar może być dla Ciebie pomocny.

W trakcie prezentacji zaprezentuję podstawowe założenia metody Design Thinking oraz omówię, jakie korzyści niesie za sobą jej zastosowanie. Zaprezentuję również przykłady zastosowania DT w rzeczywistych projektach. Podczas webinaru dowiesz się także, czym dokładnie jest Design Thinking i jakie są jego główne etapy. Przedstawię 5 etapów tej metody, które obejmują: empatyzację (odkrywanie), zdefiniowanie problemu, generowanie pomysłów, prototypowanie i testowanie. Wytłumaczę, jak każdy z tych kroków wpisuje się w cały proces projektowania i dlaczego są one tak istotne dla osiągnięcia innowacyjnych rezultatów. Ponadto, omówię też kluczowe zasady i wartości, które leżą u podstaw Design Thinking. Dowiesz się, jak twórcze myślenie, empatia, prototypowanie i iteracyjne podejście mogą przyczynić się do wypracowania innowacyjnych rozwiązań. Podzielę się również wskazówkami dotyczącymi praktycznych narzędzi, które możesz zastosować, aby w pełni wykorzystać potencjał metody DT.

Nie ważne, czy jesteś projektantem, przedsiębiorcą, liderem zespołu, nauczycielem czy po prostu osobą, która chce poszerzyć swoje umiejętności twórczego myślenia, ten webinar pokaże Ci podstawy metody Design Thinking. Będzie to okazja do zdobycia wiedzy, inspiracji i gotowych do wykorzystania narzędzi, które mogą okazać się przydatne nie tylko podczas korzystania z DT.

- - - - - - - - - 

Źródło zdjęcia: Ulrich z Pixabay.

  • Foto