Zarejestruj

Projekty »

Digital Ecology Talk: Co Twoje lajki na Instagramie mają wspólnego z niedoborem wód gruntowych, przesunięciem osi Ziemi i migracjami klimatycznym?

:: Projekt SCIENCE002 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła ponadpodstawowa, studenci
Forma prezentacji
dyskusja, wykład
Nauki i sztuki
filozofia, geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, historia, informatyka, matematyka, nauki biologiczne, nauki chemiczne
Przedmioty
biologia, chemia, filozofia, geografia, historia sztuki, informatyka, matematyka, plastyka, podstawy przedsiębiorczości, wiedza o społeczeństwie
Organizator
Science Now
Autor
mgr Anna Makowska
Terminy
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.)

Miejsce realizacji: Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka (Mała Sala Widowiskowa)
Adres: Lublin, ul. Idziego Radziszewskiego 16

Inne projekty w tym miejscu

Naszą rzeczywistość zdominowały technologie cyfrowe, z których korzystamy przede wszystkim za pomocą szklanych ekranów. Choć niewidoczne i trudne do uchwycenia, stały się nieodłącznym elementem tkanki społecznej, kluczowym dla przepływu informacji, wspomagania codziennych obowiązków oraz kształtowania relacji międzyludzkich.  

Czy znasz jeszcze osobę, która potrafi wyjść z domu bez telefonu? 

Zanurzając się w niekończących się zasobach cyfrowych, straciliśmy czujność. Zachwyceni interakcjami w wirtualnym świecie, zapomnieliśmy o znaczeniu fizycznej obecności, realnych doświadczeń i doceniania tego, co autentyczne i namacalne. 

Pojawia się więc pytanie, jak na nowo zdefiniować swoją relację z technologiami cyfrowymi? 

Jak używać ich w taki sposób, by nie oddzielały, lecz wzmacniały lokalne więzi. Co zrobić, by nie kradły uwagi, lecz skupiały ją na istotnych kwestiach. Jak sprawić, by nie wykluczały, lecz włączały do społeczeństwa. Jak uczynić, by nie jednoczyły w monotonii, lecz otwierały nas na różnorodność. 

Sprawdźmy! 

____

Wydarzenie odbywa się w ramach inicjatywy Direction Earth/Space 

Direction Earth/Space (DES) to jedna z największych w ostatnich latach inicjatyw Europejskiej Agencji Kosmicznej łączących naukę, kulturę, innowacje, przedsiębiorczość;  inicjatywa organizowana jest w partnerstwie z Europejskimi Stolicami Młodzieży. W ramach DES prezentujemy szereg aktywności w nieszablonowy sposób angażujących w tematykę kosmiczną. Od czerwca 2023 w Lublinie można oglądać wystawę AR Direction Earth/Space, zaś w dniach 17-22 września 2023 w partnerstwie z Lubelskim Festiwalem Nauki realizujemy wiele działań otwartych dla szerokiej publiczności.


Więcej informacji: www.directionearth.space/pl/