Projekty »
Enjoy the dance. Inclusive dancing. GAMZA 51 years old
:: Projekt PL (Szczegóły) | |
Terminy |
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.) |
Miejsce realizacji: Dom Kultury LSM (sala widowiskowa)
Adres: Lublin, ul. Konrada Wallenroda 4a
51 lat GAMZY
to ponad 15 tysięcy studentów wszystkich lubelskich uczelni
blisko 4 tysiące pokazów i koncertów
oraz ….. 68 par małżeńskich,
a wszystko zaczęło się 1 kwietnia 1970 roku.
Formacja Tańca Towarzyskiego GAMZA – taneczna marka Politechniki Lubelskiej
Pierwsza i jednocześnie najstarsza studencka grupa artystyczna oficjalnie rozpoczęła swoją działalność 1 kwietnia 1970 roku. Założycielami Zespołu są mgr Zenobia Stepowicz – pierwszy kierownik artystyczny i choreograf oraz ówcześni studenci Wyższej Szkoły Inżynierskiej Krystyna Majdan i Wiktor Życzyński. Od 1 marca 1991 roku funkcję dyrektora artystycznego i choreografa pełni Piotr Robert Mochol.
Głównym celem realizowanym przez Formację GAMZA jest popularyzacja tańca towarzyskiego w środowisku akademickim. GAMZA to grupa osób chcących dobrze tańczyć. Wielu studentów twierdzi, że przed zdobyciem tytułu inżyniera czy magistra, to już ostatni, w miarę bezstresowy okres na naukę tańca, umiejętności cenionej w towarzystwie.
Do GAMZY mogą przyjść wszyscy zainteresowani walcem angielskim, tangiem …, sambą, rumbą, … oraz użytkowym discofoxem oraz rock’n’rollem. Nie ma znaczenia czy ktoś umie tańczyć i posiada najwyższą klasę taneczną „S”, czy też jest zupełnym amatorem.
Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA to również Akademia Pana Piotra czyli inkluzja w tańcu z osobami niepełnosprawnymi oraz Stowarzyszenie Miłośników Tańca czyli instytucja wspierająca.
Corocznie tancerze prezentują programy artystyczne podczas studenckich imprez kulturalnych i sportowych, spotkań biznesowych i integracyjnych. Angażują się również w organizowanie imprez tanecznych na skalę miejską, ogólnopolską a nawet międzynarodową.
O działalności Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA napisano już wiele artykułów, wydrukowano kilka folderów i wydawnictw okolicznościowych oraz album „GAMZA w obiektywie 1970-2010”.
Osoby zainteresowane poszczególnymi wydarzeniami mogą o nich przeczytać na stronie internetowej http://gamza.pollub.pl oraz https://facebook.com/FTTPLGAMZA
Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA” otwarta jest na wszelkie formy współpracy, gwarantując wysoki poziom artystyczny.