Zarejestruj

Projekty »

Fakty i mity na temat antykoncepcji - jak korzystać z niej z głową

:: Projekt UM103 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy VII-VIII (P7-8), szkoła ponadpodstawowa, rodzice
Forma prezentacji
prezentacja multimedialna
Nauki i sztuki
nauki biologiczne, nauki medyczne
Przedmioty
biologia, medycyna, przyroda
Organizator
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Wydział Lekarski
Autorzy
prof. dr hab. Anna Torres (kierownik),
Patrycja Bździuch, lek. Joanna Borowik
Terminy
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.)
Edycja zakończona
Czwartek 2023-09-21 14:00 - 15:00
Brak wolnych miejsc
Edycja zakończona
Czwartek 2023-09-21 14:00 - 15:00
Wolne miejsca: 30
Edycja zakończona
Czwartek 2023-09-21 15:00 - 16:00
Wolne miejsca: 30

Miejsce realizacji: Centrum Symulacji Medycznej (230)
Adres: Lublin, ul. dra Witolda Chodźki 4

Inne projekty w tym miejscu

Antykoncepcja stanowi podstawowy element kontroli urodzin. Pomaga pacjentkom z nieregularnymi cyklami miesiączkowymi lub w przypadku ich braku. Stosowana jest również w leczeniu obfitych i bolesnych krwawień, a także u pacjentek z trądzikiem i nadmiernym owłosieniem ciała. Wokół antykoncepcji pojawia się wiele wątpliwości co do bezpieczeństwa jej stosowania. Istnieją obawy o spodziewane problemy z zajściem w ciąże. Może wynikać to z braku wiedzy na temat zasad działania poszczególnych metod.

W trakcie spotkania postaramy się przybliżyć uczestnikom wybrane rodzaje antykoncepcji i w przystępny sposób omówić wskazania do ich stosowania. Celem naszego projektu jest uświadomienie uczestników o konieczności stosowania metod zapobiegania chorobom przenoszonym drogą płciową. Chcemy zwrócić uwagę, że używanie środków antykoncepcyjnych jest skutecznym i bezpiecznym sposobem na radzenie sobie w wielu schorzeniach u nastolatek i młodych dorosłych. Mamy nadzieję, że nasz projekt pozwoli na świadome podejmowanie decyzji dotyczących zdrowia reprodukcyjnego.

Z tego względu zapraszamy na to spotkanie uczniów szkół podstawowych klas VII-VII, szkół ponadpodstawowoych, którym zdobyta wiedza ułatwi podejmowanie właściwych kroków na ścieżce swojego zdrowia. Miło nam będzie, gdy wezmą w nim udział także rodzice.

Nasz projekt zakłada przeprowadzenie pogadanki na temat stosowania antykoncepcji wśród nastolatków i młodych dorosłych. Proponujemy przeprowadzenie spotkania dla 30 osób trwającego 2h (90 min) w dwóch turach.