Zarejestruj

Projekty »

Fotowoltaika dla laika

:: Projekt PL048 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy VII-VIII, szkoła ponadpodstawowa, studenci
Forma prezentacji
warsztat
Nauki i sztuki
inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka
Przedmioty
fizyka i astronomia, ochrona środowiska, przyroda
Organizator
Politechnika Lubelska
Wydział Inżynierii Środowiska
Autorzy
dr Sławomir Gułkowski (kierownik),
Wiktoria Malinowska, Aleksandra Gąska, Małgorzata Grzyb, Mariia Liubarska, Filip Telenda, Bartłomiej Ciba, Mikołaj Sieńko, Łukasz Popławski, Martyna Michalczuk, dr inż. Ewelina Krawczak
Początek
Sobota 2023-09-23 10:00
Edycja zakończona

Miejsce realizacji: Lubelski Piknik Naukowy (stoisko piknikowe)
Adres: Lublin, ul. Dworcowa 11

Inne projekty w tym miejscu

Studenckie Koło Naukowe Energetyki Odnawialnej Grupa Ogniwo zaprasza na pokazy z fotowoltaicznej konwersji energii. Projekt 'fotowoltaika dla laika' ma na celu wprowadzenie w fascynujący świat fotowoltaiki poprzez serię interaktywnych doświadczeń fizycznych. Chcemy zachęcić uczestników do zgłębiania tajemnic związanych z przetwarzaniem energii słonecznej na elektryczność oraz zwiększyć ich świadomość na temat zrównoważonego rozwoju i korzyści wynikających z odnawialnych źródeł energii.  

Podczas warsztatów zaproponujemy różnorodne stanowiska, które pozwolą uczestnikom na samodzielne eksperymentowanie i odkrywanie różnych aspektów związanych z fotowoltaiką.

Warsztaty będą nie tylko doskonałą okazją do nauki i eksperymentowania, ale także do zrozumienia roli energii słonecznej w tworzeniu bardziej zrównoważonej przyszłości. Chcemy, aby młodzież odkryła, jak ważne jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i jak samodzielnie mogą włączyć się w tę transformację.

Zapraszamy wszystkich młodych pasjonatów nauki na Lubelski Festiwal Nauki oraz do uczestniczenia w projekcie 'fotowoltaika dla laika', aby doświadczyć fascynującego świata odnawialnych źródeł energii i poszerzyć swoją wiedzę o fotowoltaice.

  • Foto