Zarejestruj

Projekty »

Gra filozoficzna

:: Projekt U (Szczegóły)
Adresaci
szkoła ponadpodstawowa, studenci, rodzice, dziadek i babcia
Forma prezentacji
piknik naukowy - stoisko
Nauki i sztuki
filozofia
Przedmioty
etyka, filozofia, historia
Organizator
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Wydział Filozofii i Socjologii
Autorzy
dr Krzysztof Rojek (kierownik),
Wiktoria Perlińska, Agnieszka Piechota, lic. Agnieszka Bocian, Weronika Charkiewicz, lic. Wojciech Kościuczyk, Martyna Stachyra, Weronika Szewczyk, Oliwia Trąbka, Nastassia Yarmoshka, Monika Niezbecka
Początek
Niedziela 2022-09-11 10:00
Edycja zakończona

Miejsce realizacji: Lubelski Piknik Naukowy (stoisko piknikowe)
Adres: Lublin, ul. Dworcowa 11

Inne projekty w tym miejscu

Czy miałeś kiedyś wrażenie, że Twoje słowa już kiedyś wypowiedział ktoś bardzo mądry?

Być może miałeś wrażenie, że Twoje przekonania mają jakiś głębszy sens, tylko nie wiedziałeś jak je nazwać albo gdzie szukać odpowiedzi, kto jeszcze myślał podobnie.

A gdybyś mógł wybrać swoje ulubione zdanie i dzięki niemu poznać, który z wielkich filozofów myślał podobnie? Być może Sokrates, Platon, a może Kartezjusz lub Pascal myśleli właśnie tak jak Ty! Przekonaj się, jaki filozof czai się w Tobie i jak wiele miał światu do zaoferowania...

Gra powstała w 2014 r. i ma na celu promocję filozofii oraz filozofowania poprzez zabawę. Gra była wielokrotnie przedstawiana w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Zawiera blisko 70 stanowisk filozoficznych oraz odniesienia do nie mniejszej liczby przedstawicieli historii filozofii! Udział w zabawie nie wymaga znajomości filozofii. Do udziału zapraszamy przede wszystkim osoby powyżej 15-go roku życia.

Projekt w edycji stacjonarnej realizowany jest na potrzeby Lubelskiego Pikniku Naukowego w ramach XVIII Lubelskiego Festiwalu Nauki. Osoby pragnące wziąć udział w grze online zapraszamy do osobnego projektu.

  • Foto