Zarejestruj

Projekty »

Gra filozoficzna

:: Projekt U104 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła ponadpodstawowa, studenci, rodzice, dziadek i babcia
Forma prezentacji
piknik naukowy - stoisko
Nauki i sztuki
filozofia
Przedmioty
etyka, filozofia, historia
Organizator
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Wydział Filozofii i Socjologii
Autorzy
dr Krzysztof Rojek (kierownik),
Weronika Charkiewicz, Wiktoria Perlińska, Oliwia Trąbka, Martyna Stachyra, Weronika Szewczyk
Początek
Sobota 2023-09-23 10:00
Edycja zakończona

Miejsce realizacji: Lubelski Piknik Naukowy (stoisko piknikowe)
Adres: Lublin, ul. Dworcowa 11

Inne projekty w tym miejscu

Czy miałeś/aś kiedyś wrażenie, że Twoje słowa już kiedyś wypowiedział ktoś bardzo mądry? Być może miałeś/aś wrażenie, że Twoje przekonania mają jakiś głębszy sens, tylko nie wiedziałeś/aś jak je nazwać albo gdzie szukać informacji, kto jeszcze myślał podobnie. A gdybyś mógł/mogła wybrać swoje ulubione zdanie i dzięki niemu poznać, który z wielkich filozofów myślał podobnie? Być może Sokrates, Platon, a może Kartezjusz lub Pascal myśleli właśnie tak, jak Ty! Przekonaj się, jaki filozof czai się w Tobie i jak wiele miał światu do zaoferowania...
Gra powstała w 2014 r. i ma na celu promocję filozofii oraz filozofowania poprzez zabawę. Była wielokrotnie przedstawiana w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Zawiera prawie 70 stanowisk filozoficznych oraz odniesienia do nie mniejszej liczby przedstawicieli historii filozofii! Udział w zabawie nie wymaga znajomości filozofii. Do udziału zapraszamy przede wszystkim osoby powyżej 15-go roku życia.
Projekt w edycji stacjonarnej jest realizowany na potrzeby Lubelskiego Pikniku Naukowego w ramach XIX Lubelskiego Festiwalu Nauki. Osoby pragnące wziąć udział w grze online zapraszamy do osobnego projektu.

- - - - - - - - - 

Źródło zdjęcia: dr Krzysztof Rojek.

 

  • Foto