Zarejestruj

Projekty »

Historiomat.pl, czyli „wywołaj” swojego bohatera historii i zaprojektuj z nim przyszłość narodu

:: Projekt U (Szczegóły)
Adresaci
przedszkole, szkoła podstawowa - klasy V-VI (P5-6), szkoła podstawowa - klasy V-VIII
Dla niepełnosprawnych
niedowidzących, niedosłyszących, niepełnosprawnych ruchowo, z innymi niepełnosprawnościami
Forma prezentacji
dyskusja, konkurs, warsztat
Przedmioty
filozofia, historia i społeczeństwo, wiedza o kulturze
Organizator
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Wydział Historii i Archeologii
Autorzy
dr hab. Ewa Solska (kierownik),
mgr Paulina Litka
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)
Edycja zakończona
Poniedziałek 2021-09-20 08:00 - 10:00
Brak wolnych miejsc
Edycja zakończona
Poniedziałek 2021-09-20 11:00 - 13:00
Wolne miejsca: 25

Miejsce realizacji: Wydział Filologiczny i Wydział Historii i Archeologii (301 NH)
Adres: Lublin, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 4a

Inne projekty w tym miejscu

Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Tadeusz Kościuszko, Napoleon Bonaparte, a może Bolesław Chrobry…? W historii naszego narodu nie brakowało wybitnych postaci, które swoją pomysłowością, męstwem i patriotyzmem potrafiły dokonać rzeczy nadzwyczajnych, nierzadko poświęcając swoje życie osobiste.

Odkryj w sobie bohatera historii. Wczuj się w wybraną przez siebie postać historyczną, bohatera historii. Z kim się utożsamiasz? Co Twój bohater historii mógłby dzisiaj zrobić dla ludzkości? Jak zbudować takiego bohatera? Pamiętaj, Twój bohater musi mieć jakiś cel dotyczący także dalszej przyszłości. Co mógłby dzisiaj zaprezentować innym, do czego powinien dążyć? Zaskocz wszystkich swoim bohaterem. Daj mu do rozwiązania jakiś problem, bo przecież bohater mierzy się z konfliktami i wydarzeniami współczesności i projektami przyszłości.

Cel projektu:

Proponowany projekt polega na próbie przedstawienia wizerunku lub modelu wybranego przez siebie bohatera historii, w kontekście dyskursu historycznego, w tym historii kulturowej. Zadaniem każdego Uczestnika jest zaprojektowanie i skonstruowanie takiej postaci, w wybranej przez siebie formie (może to być np. praca plastyczna, rysunek, wycinanka, praca wykonana z plasteliny, namalowana farbą, wykonana z różnych tworzyw sztucznych, czy nawet ułożona z klocków itp., dobrze widziany lapbook). To od Uczestnika zależy, w jaki sposób przedstawi swojego bohatera.

W związku z sytuacją epidemiczną, praca powinna być wykonana w domu lub w szkole, natomiast w dniu, w którym przewidziany jest niniejszy projekt, zadaniem Uczestników będzie dostarczenie swoich dzieł i ich zaprezentowanie przed Organizatorem. Konkurs i warsztat będzie wówczas połączony z dyskusją w formie tradycyjnej przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Najlepsze prace zostaną nagrodzone lub wyróżnione. Dla pozostałych Uczestników również przewidziane są atrakcje i nagrody. Wydarzenie skierowane jest do Uczniów szkół podstawowych oraz dzieci przedszkolnych.

Harmonogram przedsięwzięcia:

Część praktyczna: stworzenie pracy w wybranej przez siebie formie w domu / szkole przez każdego Uczestnika.

Część prezentacyjna / warsztatowa: wszystkie prace muszą zostać dostarczone i zaprezentowane przez Twórców przed Uczestnikami.

Organizator: Koło Metodologiczne Historyków UMCS.

 

  • Foto