Zarejestruj

Projekty »

Jak kreatywnie wykorzystywać sztuczną inteligencję? Warsztaty dla uczniów

:: Projekt K104 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła ponadpodstawowa
Forma prezentacji
warsztat
Nauki i sztuki
ekonomia i finanse, informatyka
Przedmioty
biologia, chemia, edukacja dla bezpieczeństwa, edukacja medialna, ekonomia w praktyce, etyka, filozofia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia i społeczeństwo, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język angielski, język francuski, język hiszpański, język łaciński i kult. ant., język mniejszości narodowej, język niemiecki, język obcy (inny), język polski, język rosyjski, matematyka, medycyna, muzyka, nauczanie początkowe, ochrona środowiska, ochrona zdrowia, plastyka, podstawy prawa, podstawy przedsiębiorczości, przyroda, religia, rolnictwo, technika, technologia informacyjna, wiedza o kulturze, wiedza o społeczeństwie, wych. do życia w rodzinie, wychowanie fizyczne, zajęcia artystyczne, zajęcia komputerowe, zajęcia techniczne
Organizator
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Wydział Nauk Społecznych
Autorzy
mgr Marlena Gołębiowska (kierownik),
dr Grzegorz Kwiatkowski
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)
Edycja zakończona
Poniedziałek 2024-09-16 11:00 - 13:00
Brak wolnych miejsc

Miejsce realizacji: Collegium Joannis Pauli II (C 603)
Adres: Lublin, Aleje Racławickie 14
(wejście do gmachu od strony ul. Łopacińskiego)

Inne projekty w tym miejscu
  • Sztuczna inteligencja (AI) to nie tylko fascynująca nowinka technologiczna, ale także potężne narzędzie, które może zrewolucjonizować sposób, w jaki się uczymy.
  • AI ma potencjał, aby pomóc w przyswajaniu wiedzy efektywniej, ciekawiej i łatwiej. Aby jednak w pełni wykorzystać te możliwości, trzeba zrozumieć, jak działa i nauczyć się ją stosować w praktyce, pamiętając także o wyzwaniach i ograniczeniach, jakie ze sobą niesie.
  • Zapraszamy na warsztaty, które pokażą, jak etycznie, efektywnie i kreatywnie korzystać z AI, aby zdobywać wiedzę i kompetencje przyszłości.

Korzyści dla uczestników

Dzięki tym warsztatom uczniowie nauczą się, jak efektywnie wprowadzać AI do swojego procesu uczenia:

  1. Poznają potencjał AI w edukacji i nauczą się, jak wykorzystywać ją do zwiększania efektywności nauki i rozwijania kreatywności.
  2. Zdobędą praktyczne umiejętności stosowania narzędzi AI w różnych przedmiotach szkolnych, co pomoże im lepiej przyswoić i zrozumieć materiał.
  3. Rozwiną kompetencje przyszłości, takie jak krytyczne myślenie, rozwiązywanie problemów i praca w środowisku opartym na nowych technologiach.

Struktura warsztatów

Warsztaty będą składać się z trzech głównych modułów:

  1. Wprowadzenie do AI – Omówienie podstawowych pojęć, jak działa AI i jej wpływu na różne dziedziny życia.
  2. AI w edukacji – Praktyczne wskazówki, jak integrować AI z codziennym procesem uczenia się, w tym dyskusja o tym, jak AI może pomóc w robieniu notatek, powtórkach czy odrabianiu prac domowych.
  3. Kreatywne zastosowania AI w nauce – Przykłady wykorzystania AI w różnych przedmiotach szkolnych, np. tworzenie komiksów, map myśli, czy piosenek wykorzystujących treści edukacyjne z wykorzystaniem generowania tekstu i obrazu przez AI, ułatwiających zapamiętanie materiału itp.

 

UWAGA: Istnieje możliwość dostosowania we współpracy z nauczycielem treści warsztatów pod konkretny przedmiot i temat. W tym celu prosimy o kontakt po zapisie na warsztaty.


Nauczycieli indywidualnie zapraszamy także na komplementarne warsztaty: Kreatywne lekcje przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji (w celu ich odszukania prosimy o skorzystanie z wyszukiwarki projektów).

  • Foto