Zarejestruj

Projekty »

Kosmiczna zapowiedź LFN: spotkanie ze Sławoszem Uznańskim – astronautą projektowym Europejskiej Agencji Kosmicznej

:: Projekt K104 (Szczegóły)
Adresaci
przedszkole, szkoła podstawowa - klasy I-IV, szkoła podstawowa - klasy V-VI (P5-6), szkoła podstawowa - klasy V-VIII, szkoła podstawowa - klasy VII-VIII (P7-8), szkoła ponadpodstawowa, studenci, tylko dla nauczycieli, rodzice, dziadek i babcia, przedsiębiorca, samorządowiec, pracownik innej uczelni
Dla niepełnosprawnych
niedowidzących, niedosłyszących, niepełnosprawnych ruchowo, z innymi niepełnosprawnościami
Forma prezentacji
dyskusja, happening, spotkanie autorskie, wykład
Nauki i sztuki
astronomia
Przedmioty
fizyka i astronomia
Organizator
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Akademia Nowoczesnych Mediów i Komunikacji
Autor
dr Anna Dutkowska
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)
Edycja zakończona
Niedziela 2023-09-17 18:00 - 20:00
Termin dodatkowy
Wolne miejsca: 1

Miejsce realizacji: Centrum Transferu Wiedzy (CTW 113)
Adres: Lublin, Al. Racławickie 14

Inne projekty w tym miejscu

 

Przed spotkaniem zapraszamy Państwa na wspaniały koncert

Pasja młodych przyszłością - MASCHUP Comp.

 

Inicjatywa Direction Earth/Space łączy siły z Lubelskim Festiwalem Nauki (LFN) – w najbliższą niedzielę 17 września 2023, w ramach festiwalowego prologu, zapraszamy na wieczór pełen kosmicznych wrażeń. O godz. 18:00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL odbędzie się spotkanie z dr Sławoszem Uznańskim, podczas którego dowiemy się więcej o jego drodze do zostania astronautą projektowym Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i pierwszych tygodniach treningu w ramach przygotowań do lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Po spotkaniu zapraszamy audiowizualną ucztę – multimedialną projekcję (wideo-mapping) na fasadzie Centrum Spotkania Kultur (projekcje co pół godziny w przedziale 20:00-22:00). Będzie to niezwykła podróżą w kosmos, w którą zabierze nas dr Uznański, a dzięki której przekonamy się, że nie tylko astronauci mogą zyskać zupełnie nową perspektywę na naszą planetę. Spojrzymy na świat, tak jak nigdy przedtem – centrum tego spektakularnego pokazu będzie Ziemia obserwowana z kosmosu.

 

Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym odkrywcą, entuzjastką przyrody, czy po prostu ciekawi cię świat — ten wieczór będzie kosmicznym źródłem inspiracji!

 

Jeśli brak już wolnych miejsc, a bardzo chcesz przyjść - nie martw się. W sąsiedniej sali CTW-114 będzie prowadzona relacja ze spotkania na telebimach, po której ciągle będziesz miał/-a okazję spotkać się ze Slawoszem Uznańskim na żywo!

____

Direction Earth/Space

Direction Earth/Space (DES) to inicjatywa Europejskiej Agencji Kosmicznej łącząca naukę, kulturę, innowacje, przedsiębiorczość; inicjatywa organizowana jest w partnerstwie z Lublinem – Europejską Stolicą Młodzieży 2023. W ramach DES prezentujemy szereg aktywności w nieszablonowy sposób angażujących w tematykę kosmiczną, w tym przede wszystkim w zyskiwanie nowej perspektywy na naszą planetę dzięki satelitarnym obserwacjom Ziemi. Od czerwca 2023 w Lublinie można oglądać wystawę AR Direction Earth/Space, zaś w dniach 17-22 września 2023 w partnerstwie z Lubelskim Festiwalem Nauki realizujemy wiele działań otwartych dla szerokiej publiczności.


Więcej informacji: www.directionearth.space/pl/

  • Foto