Zarejestruj

Projekty »

Kreatywne lekcje przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji – warsztaty dla nauczycieli i wykładowców

:: Projekt U (Szczegóły)
Adresaci
tylko dla nauczycieli
Forma prezentacji
warsztat
Nauki i sztuki
ekonomia i finanse, informatyka
Przedmioty
biologia, chemia, edukacja dla bezpieczeństwa, edukacja medialna, ekonomia w praktyce, etyka, filozofia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia i społeczeństwo, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język angielski, język francuski, język hiszpański, język łaciński i kult. ant., język mniejszości narodowej, język niemiecki, język obcy (inny), język polski, język rosyjski, matematyka, medycyna, muzyka, nauczanie początkowe, ochrona środowiska, ochrona zdrowia, plastyka, podstawy prawa, podstawy przedsiębiorczości, przyroda, religia, rolnictwo, technika, technologia informacyjna, wiedza o kulturze, wiedza o społeczeństwie, wych. do życia w rodzinie, zajęcia artystyczne, zajęcia komputerowe, zajęcia techniczne
Organizator
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Wydział Ekonomiczny
Autorzy
dr Grzegorz Kwiatkowski (kierownik),
mgr Marlena Gołębiowska
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)

Miejsce realizacji: Wydział Ekonomiczny (205)
Adres: Lublin, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5

Inne projekty w tym miejscu

Wprowadzenie:

 • Sztuczna inteligencja (AI) to nie tylko fascynująca nowinka technologiczna, ale także potężne narzędzie, które może zrewolucjonizować edukację.
 • AI ma potencjał, aby pomóc nam, nauczycielom oraz wykładowcom, uatrakcyjnić lekcje, zwiększyć zaangażowanie uczniów i uczyć efektywnie. Aby jednak w pełni wykorzystać te możliwości, musimy zrozumieć, jak działa i nauczyć się ją wykorzystywać, zwracając także uwagę na wyzwania i zagrożenia, jakie niesie.
 • Zapraszamy na warsztaty, które pokażą, jak etycznie, efektywnie i kreatywnie korzystać z AI w edukacji.

Korzyści dla uczestników:

Dzięki tym warsztatom nauczycie się, jak efektywnie wprowadzać AI do procesu nauczania, co pozwoli Wam:

 1. Zwiększyć zaangażowanie uczniów i studentów poprzez nowoczesne i interaktywne metody nauczania.
 2. Odciążyć się od rutynowych zadań, żeby zyskać więcej czasu na indywidualną pracę z uczniami.
 3. Rozwijać u uczniów i studentów kompetencje przyszłości, takie jak kreatywność, krytyczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.

Struktura warsztatów:

Warsztaty będą składać się z trzech części:

 1. Wprowadzenie do AI – Omówienie, jak działa AI i jaki ma wpływ na różne dziedziny życia.
 2. AI w pracy nauczyciela – Prezentacja praktycznych wskazówek, jak zintegrować AI z codziennymi obowiązkami dydaktycznymi, w tym dyskusja, czy powinniśmy wspomagać się AI przy ocenach prac oraz przygotowywaniu sprawdzianów i kolokwiów.
 3. Kreatywne zastosowania AI – Tworzenie kreatywnych zadań dla uczniów i studentów przy wykorzystaniu AI m.in przygotowywanie komiksów przy wykorzystaniu generowania teksu i obrazów (np. o mitach greckich w stylu Marvela – jak na załączonych obrazkach), tworzenie piosenek z tekstami nawiązującymi do omawianych na lekcjach zagadnień, budowanie gier, symulacji i aplikacji bez umiejętności programowania.

Nauczycieli razem z uczniami zapraszamy na komplementarne warsztaty: Jak kreatywnie wykorzystywać sztuczną inteligencję? (w celu ich odszukania prosimy o skorzystanie z wyszukiwarki projektów).

____________________________

Źródło grafiki: Grzegorz Kwiatkowski, Midjourney.

 • Foto
 • Foto
 • Foto