Zarejestruj

Projekty »

Matematyczne sztuczki sprytnej główki

:: Projekt UP (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy VII-VIII (P7-8), szkoła ponadpodstawowa, studenci
Forma prezentacji
ćwiczenia, laboratorium, prezentacja multimedialna
Nauki i sztuki
matematyka
Przedmioty
informatyka, matematyka, zajęcia komputerowe
Organizator
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Wydział Inżynierii Produkcji
Autorzy
dr Zdzisław Otachel (kierownik),
dr hab. Andrzej Bochniak, dr Monika Różańska-Boczula
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)
Edycja zakończona
Wtorek 2021-09-21 10:00 - 12:00
Wolne miejsca: 8

Miejsce realizacji: Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowe Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej (216)
Adres: Lublin, ul. Głęboka 28

Inne projekty w tym miejscu

Kto z nas nie ma trudności z matematyką? - Wszyscy mamy większe lub mniejsze kłopoty z wykonywaniem tzw. rachunków. W szkole podstawowej z ułamkami i pierwiastkami, w średniej z rozwiązywaniem równań, wielomianami czy trygonometrią, a później z różniczkami czy całkami.
Wszystkie te "rachunki" wykonują dzisiaj za nas programy komputerowe z gwarancją nieomylności. Pokażemy Wam jak korzystać z tych możliwości. Co więcej, policzycie takie rzeczy, o których nie wiedzieliście, że to jest możliwe. Matematyka pozbawiona trudności obliczeniowych ukazuje swoje prawdziwe piękno - i powiemy Wam jeszcze coś - nie ma innego sposobu na opisanie i zrozumienie tego co nas otacza. Żyjemy w czasach wszechogarniającej technologii. Osiągnięcia technologiczne - komputer i Internet - cały czas nas zmieniają, ale to od nas zależy czy będziemy mieć na te zmiany wpływ. Rozwój technologiczny jest konsekwencją nauk technicznych, które widzą świat poprzez obiekty matematyczne: liczby, zbiory, funkcje, modele matematyczne.
Jeżeli chcesz zrozumieć otaczający Cię świat, a nawet sięgać dalej "tam gdzie wzrok nie sięga", warto je poznać bliżej. Żywimy głębokie przekonanie, że to może być początek Twojej fascynującej podróży przez matematyczny świat - powstały z obserwacji i wyobraźni, ale obiektywnie istniejący.

  • Foto