Zarejestruj

Projekty »

Naturalnie z papieru

:: Projekt K077 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy I-IV, szkoła podstawowa - klasy V-VI (P5-6), szkoła podstawowa - klasy VII-VIII (P7-8), szkoła ponadpodstawowa, rodzice, dziadek i babcia
Dla niepełnosprawnych
niedosłyszących
Forma prezentacji
piknik naukowy - stoisko, warsztat
Nauki i sztuki
nauki biologiczne, nauki o sztuce
Przedmioty
plastyka, przyroda, zajęcia artystyczne
Organizator
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Biblioteka Uniwersytecka
Autorzy
mgr Iwona Kasiura (kierownik),
Stanisława Mazurek, Monika Hunek, mgr Urszula Szymańska, mgr Anna Krasowska, Alicja Żydek, Barbara Wierzchowska
Początek
Niedziela 2022-09-11 10:00
Edycja zakończona

Miejsce realizacji: Lubelski Piknik Naukowy (stoisko piknikowe)
Adres: Lublin, ul. Dworcowa 11

Inne projekty w tym miejscu

Czy da się skopiować naturę? Oczywiście, nie. Jest ona zbyt piękna i doskonała, by mogłoby się to udać. Nawet mistrzowsko wykonane fotografie przyrody, nie sprawią, że poczujemy zapach kwiatów, czy usłyszymy szelest liści na drzewie.

 

Mimo to, przyroda od zawsze była natchnieniem dla artystów, poetów i pisarzy, którzy oczarowani jej cudem, w różnorodny sposób i rozmaitymi środkami wyrazu odtwarzali w swoich dziełach to, co ich tak zafascynowało w kontakcie z naturą.

I my także podejmiemy taką próbę, z okazji tegorocznej edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki, którego hasło przewodnie to: Ogrody Nauki – chcemy zaproponować Państwu warsztaty tworzenia papierowych kwiatów, podczas których przedstawimy niektóre techniki ich wykonywania. Jesteśmy konserwatorami książek i zbiorów zabytkowych w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL i o papierze praktycznie wiemy wszystko. Znamy jego właściwości i możliwości dlatego z różnego rodzaju bibuł, krepin i papierów spróbujemy uformować płatki, listki i pręciki, tak by jak najbardziej zbliżyć się do ich naturalnego wyglądu. Czy to się nam uda? Zobaczymy, ale na pewno będzie to wspaniała, kreatywna przygoda, do której serdecznie Państwa zapraszamy.

 

Na fotografii przedstawiamy naturalny kwiatek oraz jego kopię z papieru.

  • Foto