Zarejestruj

Projekty »

Naukowy escape room – historia

:: Projekt U (Szczegóły)
Adresaci
szkoła ponadpodstawowa
Forma prezentacji
ćwiczenia
Nauki i sztuki
archeologia, historia
Przedmioty
historia, historia i społeczeństwo, historia muzyki, historia sztuki
Organizator
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Centrum Promocji UMCS
Autorzy
mgr Wirginia Gieryng-Wójtowicz (kierownik),
mgr Justyna Stępniak
Terminy
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.)

Miejsce realizacji: Plac Marii Curie-Skłodowskiej (Plac Marii Curie-Skłodowskiej, przy pomniku)
Adres: Lublin, Plac Marii Curie-Skłodowskiej

Inne projekty w tym miejscu

Aby zdobyć nagrodę należy wykonać szereg zadań, które pozwolą otworzyć sejf. Uczestnicy będą wykonywać zadania w małych grupach i będą mieć ograniczony czas na ich zrealizowanie.

Projekt „Naukowy escape room – historia” to inicjatywa skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych, mająca na celu promowanie wiedzy i zainteresowania fascynującym światem nauki poprzez zaskakujące zagadki i nieoczekiwane zadania. Projekt odbywa się na terenie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS) i skupia się na eksplorowaniu i odkrywaniu różnorodnych zadań z wielu dziedzin nauki ale i historii Uniwersytetu, Lublina oraz otoczenia.

Escape room to interaktywna forma gry, w której uczestnicy, podzieleni na zespoły znajdując się w dedykowanych, zamkniętych pomieszczeniach muszą rozwiązywać zagadki i wykonywać zadania. W trakcie rozwiązywania zagadek będą musieli wykazać się wiedzą, zdolnościami logicznego myślenia i umiejętnością pracy zespołowej.

Projekt „Naukowy escape room – historia” ma na celu nie tylko poszerzenie wiedzy uczestników, ale także rozwinięcie umiejętności badawczych, interpretacyjnych i komunikacyjnych. Poprzez współpracę w zespołach, uczestnicy będą mogli wymieniać się informacjami, debatować i dyskutować na temat różnych wydarzeń i kontekstów. Organizatorzy projektu zapewnią odpowiednie materiały źródłowe, takie jak teksty, mapy, fotografie, aby uczestnicy mogli zgłębiać w sposób interaktywny i angażujący.

Zabawę wygra grupa, która rozwiąże wszystkie zadania poprawnie oraz przejdą etap możliwie najszybciej.

Startujemy spod Pomnika Marii Curie-Skłodowskiej o godz. 11.00.

Nauka przez zabawę może być niesamowita!

____________________________

Źródło zdjęcia: Bartosz Proll.

  • Foto