Projekty »
Niekonwencjonalne podejście do porodu
:: Projekt UM (Szczegóły) | |
Terminy |
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.) |
Miejsce realizacji: Collegium Maximum (121)
Adres: Lublin, ul. Stanisława Staszica 4/6
Przez ostatnie kilkanaście lat porody, które kiedyś były rodzinnym, intymnym wydarzeniem stały się mocno zmedykalizowane, pełne procedur medycznych i stałej kontroli, dlatego części z nas pomysł porodu domowego wydaje się niezwykły a nawet nierozsądny. Coraz częściej jednak mamy do czynienia z powrotem do porodów naturalnych w warunkach domowych, świadomość kobiet zmienia się, a co za tym idzie część z nich z pomocą położnej decyduje się na przyjęcie nowego członka rodziny we własnym domu.
Kobieta, która decyduje się na poród w domu powinna dobrze się do niego przygotować. Należy zacząć od dokładnego poznania swojego ciała oraz fizjologii przebiegu porodu, co może uczynić na zajęciach w szkole rodzenia. Ciężarna może także poszukać wsparcia i rady u kobiet, które mają poród domowy za sobą.
Przygotowanie do porodu w domu to nie tylko odpowiednie nastawienie mentalne pacjentki, ale także zadbanie o dobry stan zdrowia zarówno kobiety jak i płodu. Należy zatem wykonywać wszystkie niezbędne do potwierdzenia zdrowia badania kontrolne.