Zarejestruj

Projekty »

NORDIC WALKING - 10 kroków po zdrowie!

:: Projekt UM248 (Szczegóły)
Adresaci
rodzice, dziadek i babcia
Forma prezentacji
spacer edukacyjny
Nauki i sztuki
nauki o kulturze fizycznej
Przedmioty
biologia, wychowanie fizyczne
Organizator
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Wydział Nauk o Zdrowiu
Autorzy
dr Justyna Chmiel (kierownik),
dr Kamil Chołuj, dr Justyna Chmiel, Patrycja Seweryn, Milena Wiśniewska
Terminy
Czas trwania projektu: 3 godz. (135 min.)
Edycja zakończona
Poniedziałek 2023-09-18 09:00 - 12:00
Wolne miejsca: 20

Miejsce realizacji: Collegium Novum (Auditorium Maximum)
Adres: Lublin, Aleje Racławickie 1

Inne projekty w tym miejscu

NordicWalking uznano za najbardziej naturalną formę aktywności ruchowej. Taka forma marszu z aktywizacją górnej części ciała zapewnia harmonijną i wszechstronną pracę organizmu. Sprzyja bezpiecznej aktywności ruchowej w każdym wieku, a szczególnie polecana jest seniorom, gdyż zmusza do umiarkowanego wysiłku. Trening znajduje zastosowanie zarówno w rekreacji ruchowej, pieszej turystyce, jak i w rehabilitacji.

Skąd taka powszechność i uniwersalność?

NordicWalking stanowi kompleksowy trening całego ciała, poprawiający ogólną wydolność organizmu, zwiększający siłę mięśni ramion, obręczy barkowej, wytrzymałość, równowagę, koordynację ruchów. Podkreśla się także wpływ tej formy aktywności fizycznej na zmniejszenie obciążeń psychoemocjonalnych. Jest to świetna metoda odreagowania stresu! Uniwersalność Nordic Walking zapewnia przede wszystkim możliwość ćwiczeń dla każdej grupy wiekowej, obojga płci. Jest to doskonała forma spędzania aktywnie i zdrowo czasu z rodziną niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Bardzo dobrze sprawdza się zarówno w miejskich parkach, jak i podczas górskich wędrówek.

W najnowszych badaniach wskazuje się na szczególne znaczenie Nordic Walking dla utrzymania dobrej kondycji fizycznej i sprawności seniorów. Nordic Walking pozwala także doskonalić i utrzymać jak najdłużej dobrą orientację w terenie. Ważnym prozdrowotnym aspektem jest odciążenie stawów kończyn dolnych.

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z Nordic Walking - ten projekt jest właśnie dla CIEBIE.

  • Foto