Zarejestruj

Projekty »

Panaceum dla seniora: jabłko czy tabletka? Analiza ryzyka i korzyści związanych ze stosowaniem suplementów diety przez Seniorów.

:: Projekt IMW001 (Szczegóły)
Adresaci
dziadek i babcia
Forma prezentacji
prezentacja multimedialna
Nauki i sztuki
nauki o zdrowiu
Przedmioty
ochrona zdrowia
Organizator
Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie
Autorzy
mgr Monika Kaczoruk (kierownik),
mgr Piotr Lutomski, dr Paulina Kaczor-Szkodny, dr hab., prof. uczelni Magdalena Florek-Łuszczki
Terminy
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.)
Edycja zakończona
Wtorek 2023-09-19 11:00 - 12:00
Wolne miejsca: 60

Miejsce realizacji: Instytut Medycyny Wsi (aula)
Adres: Lublin, ul. dra Kazimierza Jaczewskiego 2

Inne projekty w tym miejscu

Zwyczaje żywieniowe osób w podeszłym wieku w istotnym zakresie są konsekwencją ich aktualnego stanu zdrowia. Z tego powodu seniorzy często sięgają po preparaty wspomagające funkcjonowanie zmieniającego się organizmu. Produkty zawierające witaminy i składniki mineralne, stanowią dla nich element zrównoważonego podejścia do zarządzania własnym zdrowiem, czy też ułatwienia realizacji zaleceń żywieniowych poprzez suplementację.

 

Suplementy diety należą do grupy produktów spożywczych. Podstawowym celem ich stosowania jest uzupełnianie normalnej diety lub ewentualnych niedoborów w diecie. Swoistego rodzaju ryzykiem w zakresie stosowania suplementów diety jest to, że bardzo często mogą być mylone
z produktami leczniczymi. Podobnie jak inne artykuły z tej grupy, takie jak nabiał czy warzywa, suplementy diety zawierają określone substancje odżywcze, jednak w bardziej skoncentrowanej formie i postaci (tj. tabletki, ampułki, itp.).

 

Wobec powyższego, celem wykładu będzie uporządkowanie informacji dotyczących stosowania suplementów diety w grupie osób po 60 roku życia.

Prezentacja będzie próbą odpowiedzi na szereg pytań związanych
z zażywaniem tych środków spożywczych.

 

  • Foto