Zarejestruj

Projekty »

Podchody na UMCS – chemia

:: Projekt U231 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła ponadpodstawowa
Forma prezentacji
ćwiczenia, spacer edukacyjny, wycieczka
Nauki i sztuki
nauki chemiczne
Przedmioty
chemia
Organizator
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Centrum Promocji UMCS
Autorzy
mgr Wirginia Gieryng-Wójtowicz (kierownik),
mgr Justyna Stępniak
Terminy
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.)
Edycja zakończona
Wtorek 2023-09-19 10:00 - 11:00
Wolne miejsca: 50

Miejsce realizacji: Plac Marii Curie-Skłodowskiej (Plac Marii Curie-Skłodowskiej, przy pomniku)
Adres: Lublin, Plac Marii Curie-Skłodowskiej

Inne projekty w tym miejscu

Projekt „Podchody na UMCS – chemia” jest inicjatywą skierowaną do uczniów szkół ponadpodstawowych i miłośników chemii. Celem projektu jest promowanie zainteresowania nauką chemiczną poprzez atrakcyjne rozwiązywanie zagadek oraz wykonywanie eksperymentów na terenie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS). Podchody są dynamiczną formą gry, w której uczestnicy, muszą rozwiązać serię zagadek i wykonać określone zadania w różnych lokalizacjach na terenie kampusu uniwersyteckiego. W przypadku projektu „Podchody na UMCS – chemia”, zagadki i zadania będą skoncentrowane na tematyce chemicznej, takiej jak właściwości pierwiastków, reakcje chemiczne, zastosowania substancji chemicznych itp. W trakcie podchodów uczestnicy będą mieli możliwość korzystania z dostępnych zasobów, co pozwoli im na wykonywanie prostych eksperymentów.

Projekt „Podchody na UMCS – chemia” ma na celu nie tylko rozwijanie wiedzy i umiejętności chemicznych, ale także promowanie teamworku, zdolności rozwiązywania problemów, kreatywności i zdolności komunikacji. Dzięki interakcji z innymi uczestnikami, uczniowie będą mieli okazję wymieniać się wiedzą i doświadczeniami, a także budować sieć kontaktów wśród osób o podobnych zainteresowaniach. 

Wygrywają 3 osoby, które rozwiążą wszystkie zadania poprawnie oraz przejdą całą trasę najszybciej. Wszyscy uczestnicy gry otrzymają pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Startujemy spod Pomnika Marii Curie-Skłodowskiej o godz. 10.00. Wyniki zostaną ogłoszone o godz. 13.00. 

Nauka przez zabawę może być inspirująca!

- - - - - - - - - 

Źródło zdjęcia: Bartosz Proll. 

  • Foto