Zarejestruj

Projekty »

Podchody na UMCS – historia

:: Projekt U232 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła ponadpodstawowa
Forma prezentacji
ćwiczenia, spacer edukacyjny, wycieczka
Nauki i sztuki
archeologia, historia
Przedmioty
historia, historia i społeczeństwo, historia sztuki
Organizator
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Centrum Promocji UMCS
Autorzy
mgr Wirginia Gieryng-Wójtowicz (kierownik),
mgr Justyna Stępniak
Terminy
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.)
Edycja zakończona
Piątek 2023-09-22 10:00 - 11:00
Brak wolnych miejsc

Miejsce realizacji: Plac Marii Curie-Skłodowskiej (Plac Marii Curie-Skłodowskiej, przy pomniku)
Adres: Lublin, Plac Marii Curie-Skłodowskiej

Inne projekty w tym miejscu

Projekt „Podchody na UMCS – historia” to inicjatywa skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych i miłośników historii, mająca na celu promowanie wiedzy i zainteresowania tym fascynującym przedmiotem. Projekt odbywa się na terenie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS) i skupia się na eksplorowaniu i odkrywaniu historycznych tajemnic kampusu oraz jego otoczenia. Podchody to interaktywna forma gry, w której uczestnicy, podzieleni na zespoły, muszą rozwiązywać zagadki i wykonywać zadania w różnych lokalizacjach na terenie uczelni. W przypadku projektu „Podchody na UMCS – historia” zagadki i zadania będą dotyczyć różnych aspektów historii, takich jak znane wydarzenia, postacie historyczne, epoki i lokalne tajemnice związane z UMCS i Lublinem. Podczas podchodów uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić istotne miejsca związane z historią UMCS, takie jak gmachy uniwersyteckie, biblioteka, aula, a także inne ważne miejsca w Lublinie o znaczeniu historycznym. W trakcie rozwiązywania zagadek będą musieli wykazać się wiedzą historyczną, zdolnościami logicznego myślenia i umiejętnością pracy zespołowej.

Projekt „Podchody na UMCS – historia” ma na celu nie tylko poszerzenie wiedzy historycznej uczestników, ale także rozwinięcie umiejętności badawczych, interpretacyjnych i komunikacyjnych. Poprzez współpracę w zespołach, uczestnicy będą mogli wymieniać się informacjami, debatować i dyskutować na temat różnych wydarzeń i kontekstów historycznych. Organizatorzy projektu zapewnią odpowiednie materiały źródłowe, takie jak teksty historyczne, mapy, fotografie, aby uczestnicy mogli zgłębiać historię UMCS i Lublina w sposób interaktywny i angażujący. Projekt ma na celu stworzenie przyjaznej atmosfery i rozwinięcie pasji do poznawania przeszłości poprzez zabawę i edukację.

Zabawę wygrają 3 osoby, które rozwiążą wszystkie zadania poprawnie oraz przejdą całą trasę najszybciej. Startujemy spod Pomnika Marii Curie-Skłodowskiej o godz. 10.00. Wyniki zostaną ogłoszone o godz. 13.00. Nauka przez zabawę może być niesamowita!

- - - - - - - - - 

Źródło zdjęcia: Bartosz Proll. 

  • Foto